JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Wakacyjny Power Sprint - zawody modeli RC

Wakacyjny Power Sprint

Data publikacji: 2013-07-21

Już 27. lipca asfaltowe alejki parku im. Edwarda Szymańskiego w Warszawie zamienią się w rajdowe odcinki specjalne przygotowane dla elektrycznych modeli RC. W sobotę startuje Wakacyjny Power Sprint.

Organizatorzy zawodów przygotowali dla kierowców aż 10 odcinków specjalnych (możliwość zredukowania tej liczby do 8) rozgrywanych w większości na nawierzchni asfaltowej. Modelarze będą mieli do pokonania w sumie 3 kilometry wymagającej i technicznej trasy. Nie zabraknie z pewnością też szybkich partii, na których będzie okazja do pokazania "poweru" swojej maszyny. Uczestnicy Wakacyjnego Power Sprintu zostaną podzieleni na 3 klasy, w zależności od mocy swoich rajdówek: WRC1, WRC2 i WRC3. 

Aby wziąć udział w zawodach należy wypełnić elektroniczny formularz dostępny na stronie organizatora (kliknij) i przesłać go najpóźniej do 24. lipca. Wpisowe od młodzików (do 15 lat) wynosi 20 zł - starsi kierowcy uiszczą opłatę w wysokości 25zł.

Na liście startowej, mimo wakacyjnej pory, już widnieje 11 nazwisk. Do stolicy wybierają się również kierowcy z Torunia - bracia Piotr i Marek Słupczewski, którzy po raz pierwszy wystartują nowymi modelami Tamiya XV-01. Na "oesach" będziemy mogli oglądać takie rajdówki jak Citroen DS3, Skoda Fabia, Subaru Impreza czy Renault Clio Kit Car.

Pierwsza załoga pojawi się na starcie o godzinie 10:00. Na 14-tą zaplanowano półgodzinny serwis modeli, a wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się około 18:00.

Więcej informacji o zawodach - kliknij

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska