Ogłoszenia sprzedaż samochodu
W sobotę w salonach Mercedes-Benz zadebiutuje nowa Klasa A.

Nowa Klasa A - puls nowego pokolenia

Data publikacji: 2012-09-13

Już w najbliższą sobotę 15. września w salonach Mercedes-Benz w całym kraju oficjalnie zadebiutuje najmłodsze dziecko koncernu Daimler AG. Zdaniem wielu to auto ma wszelkie predyspozycje ku temu, by stać się prawdziwym hitem rynkowym.

Mocno myli się ten, który sądzi, że to kontynuacja dotychczasowej koncepcji Klasy A (W168 i W169), czyli połączenia minivana z niewielkim autem kompaktowym o wymiarach zewnętrznych zbliżonych do pojazdów tzw. segmentu B. Trzecia generacja tego miejskiego Mercedesa to coś zupełnie nowego. Model oznaczony w fabrycznej nomenklaturze jako W176 to bardzo efektowny kompaktowy hatchback należący do segmentu C.

- To nie jest po prostu ulepszona dotychczasowa Klasa A - podkreślał podczas niedawnej prapremiery w Krakowie Jan Madeja, prezes Mercedes-Benz Polska. - To auto zbudowane całkowicie od podstaw, od czystej kartki papieru. Ma nowy design, nowe napędy, nową platformę i nowe wyposażenie wnętrza.

Nowa Klasa A nie przypadkowo jest promowana pod hasłem "Puls nowego pokolenia". To samochód wręcz stworzony dla nowoczesnego, dynamicznie żyjącego użytkownika, auto które ma znakomicie sprawdzać się nawet w najbardziej wymagających warunkach wielkomiejskich dżungli. Na uwagę w tym miejscu zasługuje choćby poziom zaawansowania technologicznego pokładowych systemów elektronicznych.

- Ten samochód jest w stanie współpracować z najnowocześniejszymi akcesoriami - stwierdza z przekonaniem Paweł Miszkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Mercedes-Benz Cars Polska.

Z nową Klasą A można komunikować się nawet za pomocą własnego głosu. Komputer pokładowy integruje się z asystentem Siri firmy Apple, systemem Linguatronic i jest w stanie zwracać się do użytkownika po polsku!
Nowinek technicznych w W176 jest co niemiara. Innowacyjne systemy multimedialne przenoszą codzienną, otaczającą nas wszechobecnie cyfrową rzeczywistość do wnętrza tego samochodu. Wyświetlacz o przekątnej ekranu dochodzącej do 17,8cm efektownie wizualizuje funkcje audio, mapy, strony internetowe i aplikacje.

Zaawansowana elektronika wydatnie podnosi także poziom bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów podróżujących nową Klasą A. Odpowiadają za to takie ultranowoczesne systemy jak chociażby Collision Prevention Assist i Attention Assist.
Dużym atutem nowej Klasy A jest z całą pewnością gama zastosowanych w tym modelu silników. Pierwotnie paleta będzie obejmowała jednostki benzynowe o mocy od 122 do 211 koni mechanicznych i turbodiesle CDI (od 109 do 136KM). "Serca" te to doskonały miraż dynamiki i wytrzymałości z ekonomią. Samochód charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem wykorzystywania energii. Przysłowiową kropką nad "i" w zakresie należytego przeniesienia mocy na drogę są znakomite skrzynie biegów, a zwłaszcza 7G-DCT. Przygotowywana jest też prawdziwa "petarda", czyli niesamowicie szybka wersja AMG. Ma ona mieć moc około 335-340 koni mechanicznych i napęd na cztery koła. Będzie to najmocniejszy kompakt dostępny na światowym rynku.

Sportowy styl nowego Mercedesa kryje się nie tylko pod maską, ale też na zewnątrz i wewnątrz auta. Uwagę elektryzują chociażby wyraziste przetłoczenia bocznych części nadwozia i niezwykle efektowna, trójwymiarowo zaprojektowana osłona chłodnicy. Mimo zastosowania odważnego designu nowa Klasa A nadal jednak trąca wieloma cechami zewnętrznymi charakterystycznymi dla marki spod znaku trójramiennej gwiazdy.

Mercedes-Benz po raz kolejny pomyślał o indywidualistach, o tych którzy pragną dopasować styl auta do własnych upodobań i osobowości. Przygotowano aż sześć stylizacyjnych wersji wyposażenia: Style, Urban, AMG Sport, Night, Exclusive i AMG Exclusive.

Po 15. września nowa Klasa A będzie prezentowana podczas wielu wydarzeń ? wystaw, targów i eventów.

- W Toruniu uroczyście zaprezentujemy ją m.in. w październiku podczas targów motoryzacyjnych Moto-Tor - mówi Jarosław Manelski, szef sprzedaży salonu Auto Frelik. - Na najbliższe tygodnie mamy zaplanowane też inne akcje promocyjne.
Czy nowa Klasa A osiągnie rynkowy sukces i pod kątem popularności przebije poprzedniczki? Zdaniem ekspertów rynku motoryzacyjnego ma na to spore szanse.

Już wkrótce na naszym portalu redakcyjny test tego auta!

Autor: Jazda Miejska

Galeria fot. Mercedes-Benz W sobotę w salonach Mercedes-Benz zadebiutuje nowa Klasa A. - 1W sobotę w salonach Mercedes-Benz zadebiutuje nowa Klasa A. - 2W sobotę w salonach Mercedes-Benz zadebiutuje nowa Klasa A. - 3W sobotę w salonach Mercedes-Benz zadebiutuje nowa Klasa A. - 4W sobotę w salonach Mercedes-Benz zadebiutuje nowa Klasa A. - 5W sobotę w salonach Mercedes-Benz zadebiutuje nowa Klasa A. - 6W sobotę w salonach Mercedes-Benz zadebiutuje nowa Klasa A. - 7W sobotę w salonach Mercedes-Benz zadebiutuje nowa Klasa A. - 8W sobotę w salonach Mercedes-Benz zadebiutuje nowa Klasa A. - 9W sobotę w salonach Mercedes-Benz zadebiutuje nowa Klasa A. - 10

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska