Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż

Mercedesy opanowały Toruń i Kujawy

Data publikacji: 2013-05-29

Dwa miasta, trzy dni spotkania, osiem miejsc, gdzie oficjalnie zagościli zlotowicze, setki aut i w sumie około 20 tysięcy widzów. To było prawdziwe święto fanów maszyn spod znaku gwiazdy.

VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu był nie lada wyzwaniem logistycznym dla jego organizatorów - w dużej mierze za sprawą ilości miejsc, gdzie w ciągu weekendu dumnie prezentowały się auta ze Stuttgartu.

- Nasz zlot znacząco różni się od innych tego typu wydarzeń - podkreśla Łukasz Bukowski, wiceprezes Mercedes Toruń Club ds. finansowych i marketingu. - Zloty samochodowe zasadniczo można podzielić na dwie grupy. Pierwsza to imprezy o charakterze integracyjno-turystycznym. Najczęściej przyjeżdża na nie około kilkudziesięciu aut, które wspólnie przez parę dni pojawiają się w różnych miejscach. Druga grupa to z kolei bynajmniej już nie kameralne, a duże, stacjonarne eventy korzystające z jakiegoś toru lub lotniska. My staramy się łączyć obie te koncepcje. Nie jest to łatwe, ale dzięki temu możemy spotkać się w naprawdę szerokim gronie, zaprezentować naszym gościom walory Torunia i regionu, a przy okazji pokazać te maszyny tłumom mieszkańców.

Tłumy na Bielawach

Organizatorzy podkreślają, że prawdziwym strzałem w dziesiątkę okazały się zupełnie nowe "miejscówki" - deptak w Ciechocinku, toruńskie Bielawy i tor kartingowy Racing Arena.

- W Ciechocinku w piątek w zasadzie otwieraliśmy zlot, a na niedzielnym festynie przy ul. Szczecińskiej go zakończyliśmy - kontynuuje Łukasz Bukowski. - W związku z tym aut w obu miejscach było w zasadzie niewiele, ale za to widzów mieliśmy pod dostatkiem.

Szczególne oblężenie grupa wystawionych Mercedesów i ich właścicieli przeżyła podczas festynu na Bielawach. Według danych policji bawiło się tam około 9-10 tysięcy osób, według innych szacunków liczba publiki mogła sięgnąć nawet poziomu 12-15 tysięcy! W dużej mierze to zasługa bogatego programu imprezy, w tym wieczornego koncertu czołowej polskiej wokalistki - Anny Wyszkoni. Nieco wcześniej, czyli po południu, na Szczecińskiej gwiazdami o najjaśniejszym blasku były jednak Mercedesy. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zwłaszcza dwa nietuzinkowe auta należące do Zbigniewa Stańczyka. Nowy projekt gdańszczanina oznaczony jako G3 SRT wywołał wśród nie tylko męskiej części widzów prawdziwą furorę. To auto to maszyna pobudowana na bazie modelu CL55 AMG. Efektowne ospojlerowanie, stylistyka w charakterze Black Series, elementy zapożyczone z supersportowego modelu SLR, a mianowicie magnezowo-aluminiowe felgi o charakterystycznym kształcie i końcówki jednego z dwóch niezależnych układów wydechowych umieszczone w progach działały jak magnes na widzów. Przy samochodzie szczególnie tłoczno robiło się, gdy odpalano silnik tego przeszło 800-konnego potwora. Na Bielawach tego popołudnia zapanowała prawdziwa mercmania. Groźne pomruki dobiegające od strony nieprzeciętnie mocnego auta wywoływały dreszcze u wielu uczestników niedzielnej imprezy.

- To w zasadzie bardzo szybkie cywilne auto - stwierdzał z przekonaniem właściciel wypytywany na scenie przez konferansjerkę i jednocześnie znaną dziennikarkę Radia GRA, Agnieszkę Korzeniewską. - Na co dzień jeżdżę tym Mercedesem po ulicach Gdańska. Jest on co prawda szykowany pod kątem mistrzostw na ćwierć mili, ale to naprawdę samochód przeznaczony przede wszystkim na ulice.

Aktualne parametry "potwora" z Wybrzeża rzucały na kolana nawet największych malkontentów: silnik V8 o pojemności 5,5 litra seryjnie doładowany kompresorem i bynajmniej nieseryjnie wtryskiem metanolu, obecnie generujący moc przekraczającą 800KM, maksymalny moment obrotowy na poziomie 1200Nm, prędkość maksymalna dochodząca do 370km/h!

- Proces budowy tego samochodu jeszcze się nie zakończył - zapewnia Zbigniew Stańczyk. - To projekt, który realizujemy już od roku, ale jeszcze sporo jest przy nim do zrobienia. Trzeba dopracować między innymi sprawy związane z przeniesieniem napędu. Dopiero wtedy ta maszyna naprawdę pokaże na co ją stać.

Projekt G3 SRT, mimo, że wedle słów właściciela, jeszcze nie skończony, to już w Toruniu dał próbkę swojego potencjału. Pokaz mocy na zakończenie pobytu na Bielawach część publiki doprowadził do prawdziwego stanu wrzenia. Dwóch rozentuzjazmowanych, dobrze ubranych jegomości, zapewniających o swoich sporych zdolnościach finansowych, dopytywało się wręcz o... możliwość odkupienia maszyny od gdańszczanina. Obaj byli bardzo niepocieszeni słysząc, że niezwykły CL dla swojego właściciela jest w zasadzie bezcenny i opcja odsprzedaży praktycznie nie wchodzi w grę.

- Na Bielawach wywołaliśmy naprawdę spore poruszenie, Mercedesy okazały się niewątpliwą atrakcją tej dużej imprezy - podkreśla Tomasz Niejadlik, prezes Mercedes Toruń Club i jednocześnie dyrektor tegorocznego zlotu. - Poza maszynami z Gdańska zainteresowaniem cieszyła się też nasza prezentacja systemu multimedialnego do auta i profesjonalnej zabudowy car audio. W tym miejscu pojawiliśmy się bynajmniej nie przypadkowo. Już od ubiegłego roku zaczęliśmy planować połączenie naszego zlotu z tym dużym wydarzeniem rozrywkowym. Księdza Zbigniewa Łukasika, proboszcza miejscowej parafii i jednocześnie głównego organizatora festynu, znamy bardzo dobrze, cenimy go za wiele rzeczy i współpracujemy z nim już od pewnego czasu. Ksiądz Łukasik to kapelan środowiska motorsportowców. Co roku wspólnie z nim oficjalnie otwieramy sezon, to osoba bardzo życzliwa pasjonatom motoryzacji.

Na deptaku, tam gdzie dom zdrojowy...

Choć nie aż tak tłumnie jak na Bielawach, to jednak całkiem tłoczno było też podczas wspominanego powyżej piątkowego pobytu zlotowiczów w Ciechocinku. Na słynnym miejscowym deptaku zaparkowało w sumie około 40 Mercedesów, wśród których znalazły się takie perły, jak chociażby sześćdziesięcioletni, znakomicie odrestaurowany model 170V czy niemal równie stary W121 190, pieszczotliwie przez niektórych zwany "Kubusiem". Nie zabrakło klasycznych 124-ek, legendarnych "beczek", W115-tek, potężnych CL-i C140, luksusowej Klasy S w kilku wydaniach, a nawet driftowozów pobudowanych na bazie "merców".

Wjeżdżającą kolumnę witali miejscowi oficjale z burmistrzem Leszkiem Dzierżewiczem na czele. Gospodarz miasta wraz z podległym mu działem promocji zadbali o odpowiednie nagłośnienie zlotu w Ciechocinku. Burmistrz ponadto ufundował efektowny puchar dla zwycięzcy kończącego się w uzdrowisku rajdu turystycznego "Mercedes Rally 2013". Trofeum trafiło w ręce Mirosława i Adama Bożejewicz. W ramach rajdu odbyła się wymagająca próba sportowa na torze "Poligon". Dla jej zwycięzcy przygotowano odrębny puchar. Najszybszy zgodnie z przewidywaniami okazał się Marcin Miziak. Warszawianin startujący profesjonalnie przygotowanym do walki na OS-ach Mercedesem W201 190 2.3-16, to m.in. niedawny mistrz czeskiego pucharu rajdowego w swojej klasie i wicemistrz całej grupy H2. Ma na swoim koncie również szereg zwycięstw w krajowych cyklach. Kibicom dał się również zapamiętać z niezwykle efektownej i jednocześnie efektywnej jazdy podczas Barbórki Legend w 2011 roku. Bardzo dobrym czasem na próbie sportowej popisał się też inny posiadacz 190-tki, a mianowicie pochodzący z okolic Torunia Mateusz Rumiński. Młody kierowca stanowiący załogę z Kamilem Czarneckim pokusił się ponadto o drugie miejsce w całym rajdzie "Mercedes Rally 2013". Uczestnicy tych zmagań odwiedzili ponadto kilka innych miejscowości, w tym m.in. Otłoczyn, miejsce pamiętnej, niezwykle tragicznej katastrofy kolejowej. Finałem piątkowej części zlotu był niezwykle efektowny pokaz pirotechniczny przygotowany przez firmę THUNDER Roberta Murawskiego, który odbył się przy Motelu pod Kominkiem.

Parada na Rynku i sprint po lotnisku

Sobonia część zlotu zaczęła się od tradycyjnego, przedpołudniowego spotkania na toruńskiej starówce, a konkretnie na Rynku Nowomiejskim. Do godziny 12.00 na placu i prowadzącej do niego ulicy Świętej Katarzyny zaparkowało w sumie około ćwierć tysiąca aut. Klasycznej wystawie aut, przyciągającej uwagę wielu torunianin i turystów, towarzyszyła indywidualna prezentacja niektórych modeli z wykorzystaniem nagłośnienia. Swoje najnowsze powody do dumy prezentowała w tym miejscu też spółka AUTO FRELIK, autoryzowany diler marki, prowadzący salony w Toruniu i Bydgoszczy.

W południe kolumna aut przejechała z Rynku na lotnisko Aeroklubu Pomorskiego, gdzie odbyły się m.in. wyścigi na ćwierć mili. Na starcie zabrakło Wojciecha Ludwisiak, który przez wielu był typowany jako główny faworyt do zwycięstwa w "generalce". Torunianin, cały czas aktualny mistrz kraju w klasie Street RWD, niedawno sprzedał swojego nieprzeciętnie mocnego, tuningowanego SL-a 55 AMG.

- Jak patrzę z boku na te wyścigi, to mam duży żal w sercu, że w tej chwili nie mogę startować - mówi były posiadacz "czarnej strzały". - W przyszłym roku prawdopodobnie wrócę do rywalizacji kolejnym mocnym Mercedesem.

Klasę Diesel na zlocie wygrał ojciec mistrza długiej prostej - Jacek Ludwisiak, także rywalizujący w zawodach organizowanych przez Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego. Posiadacz wzmocnionego C30 CDI AMG tym razem mocno był naciskany przez pochodzącą z odległego Kirgistanu Darianę Peresypkinę w S-klasie W221.

W klasie Tourist, czyli mniejszych ?benzyn?, najszybszy okazał się Jakub Piechowiak, który w finale niemalże o włos wyprzedził Pawła Tober (obaj 124 coupe).

Największe emocje wywołała rywalizacja w najmocniejszej klasie Sport i klasyfikacji generalnej. Ostatecznie triumfował Marcin Wójcik w "podciągniętym" C63 AMG. Nieco wolniejszy od swojego kolegi okazał się utytułowany Witold Łukasiewicz, mający w swoim dorobku m.in. trzy Puchary Polski (w tym jeden w klasie typu drag) i dwa wicemistrzostwa kraju. Trzeci ostatecznie był Zbigniew Stańczyk w opisywanym powyżej ultramocnym CL-u. Gdańszczanin w finałowej części rywalizacji zmagał się z problemami ze skrzynią biegów. Tuż za podium znalazł się pochodzący z okolic Kowalewa Pomorskiego Tomasz Chróścielewski w W201 190 z "przeszczepionym sercem" od E55 AMG.

Porsche, Hondy i bokoloty

Poza konkurencją z najszybszymi Mercedesami ścigał się wielokrotny mistrz i wicemistrz Polski w wyścigach na "ćwiartkę" - Paweł Kowalski w swoim dragowym Porsche 911 Turbo. Utytułowany warszawianin, związany dosyć mocno także z Toruniem, wziął też udział w zawodach Quarter Mile Toruń 2013, które na lotnisku odbyły się tuż po zakończeniu przejazdów Mercedesów. Do walki w tym challenge'u stanęło kilkunastu posiadaczy aut innych marek. Najszybszy w tym gronie okazał się posiadacz nowszego, czteronapędowego Porsche 911 Turbo - Paweł Wysocki. Poznanianin w swojej fachowo przygotowanej maszynie na płycie toruńskiego lotniska w jednym z przejazdów uzyskał rewelacyjny czas ET wynoszący zaledwie 10,4s. Jak na auto o typowo streetowej specyfikacji wynik jest naprawdę imponujący. Drugie miejsce w Street AWD i klasyfikacji QMT 2013 zajął włocławianin Przemysław Jabłoński (Mitsubishi Lancer). Trzeci był mający kłopot z przebitą oponą Paweł Kowalski. W pozostałych klasach zwyciężyli: Marcin Koziorzemski (Honda; Drag), Paweł Więckowski (Corvette C6, Street RWD), Mariusz Rybski (Honda Civic, Street FWD).

Na lotnisku odbyły się też konkurencje rekreacyjne i pokazy gymkhany w dosyć mocno driftingowej odmianie. Efektownymi przejazdami popisywali się m.in. zawodnicy znani z zawodów dryftowych, tacy jak weteran polskich lig Michał "Obebo" Przybylski czy nowicjusz w tym środowisku, mający jednak na swoim koncie już pierwsze sukcesy - Kajetan Rutyna. Na placu przeznaczonym do przejazdów zaprezentował się też wspominany kierowca rajdowy - Marcin Miziak. Swoimi niezwykle mocnymi 190-tami pokazali się też bracia Tomasz i Janusz Chróścielewscy. Nie zabrakło również bokolota pobudowanego na bazie CLK. W sumie do wieczora w tym miejscu swoje umiejętności zaprezentowało aż ośmiu kierowców. Kajetan Rutyna tego samego dnia wykonał też szereg przejazdów na pobliskim, graniczącym z lotniskiem torze MotoPark.

W niedzielę nie zabrakło efektownych przejazdów "gwiazd" przez miasto. Zlotowicze zagościli m.in. na torze kartingowym Racing Arena, gdzie na chwilę przesiedli się ze swoich maszyn do 13-konnych gokartów marki Sodi. W samo południe ponownie zaparkowali na Rynku Nowomiejskim, aby po godzinie 14.00 przenieść się na kończącą zlot imprezę na Bielawach.

Na uwagę zasługuje też niewątpliwie duże zainteresowanie zlotem ze strony mediów. Zlotowiczów i ich maszyny dzięki temu zobaczyć było można m.in. na kilku antenach telewizyjnych, także ogólnopolskich. W sobotę na lotnisku pojawili się uczestnicy programu "Ekipa na Swoim", którym towarzyszyły kamery telewizji Polsat. Wieczorem w ramach "rewanżu" Mercedesy zaparkowały na Rynku Staromiejskim, gdzie witały gości zmierzających do piwiarni prowadzonej przez "Ekipę". Tam "gwiazdy" również załapały się w obiektywy kamer.

Kolejny, VII Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz za rok.

VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz organizowany przez Mercedes Toruń Club, Automobilklub Toruński i Aeroklub Pomorski przy współpracy z Oddziałem Miejskim PTTK wsparli:
- Urząd Miasta Torunia;
- Urząd Miejski w Ciechocinku;
- Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej;
- Safe Driving Academy - Toruńska Akademia Jazdy;
- AWIX Racing Arena

oraz firmy
- Auto Frelik Sp. K.;
- Marstal;
- Celmer Auto-Moto;
- Tormar- Supermarkety Piotr i Paweł w Toruniu;
- PZU;
- MK-Speed Sp. z o.o.;
- Kujawski Truck Center;
- Thunder - fajerwerkitorun.pl;
- F.H.U. Rewer;
- Auto Crew - STB Auto Stanisław Bytniewski;
- Tarox Polska;
- Zajazd "Pieprz i Wanilia";
- Mr Capone - Restaurant & Club;
- F.H.U. Bastion;
- Taurus Ochrona;
- Auto Tymon Garaż;
- Autolux Serwis;
- Toruńska Szkoła Wyższa;
- Taxi Mercedes 1-9199;
- Świat Reklamy;
- drukarnia Formator,
- Fabryka Dobrych Pomysłów
a także Radio Eska Toruń, tygodnik "Teraz Toruń", magazyn "Classicauto", Drift Magazyn oraz oczywiście nasz portal - JazdaMiejska.pl, który już po raz kolejny objął swoim patronatem Ogólnopolski Zlot Mercedesa w Toruniu.

Autor: Jazda Miejska

Galeria fot. Tomasz Niejadlik VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 1VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 2VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 3VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 4VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 5VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 6VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 7VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 8VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 9VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 10VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 11VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 12VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 13VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 14VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 15VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 16VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 17VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 18VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 19VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 20VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 21VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 22VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 23VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 24VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 25VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 26VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 27VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 28VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 29VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 30VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 31VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 32VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 33VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 34VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 35VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 36VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 37VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 38VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 39VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 40VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 41VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 42VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 43VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 44VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 45VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 46VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 47VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 48VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 49VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 50VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 51VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 52VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 53VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 54VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 55VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 56VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 57VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 58VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 59VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 60VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 61VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 62VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 63VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 64VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 65VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 66VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 67VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 68VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 69VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 70VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 71VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 72VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 73VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 74VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 75VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 76VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 77VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 78VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 79VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 80VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 81VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 82VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 83VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 84VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 85VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 86VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 87VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 88VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 89VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 90VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 91VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 92VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 93VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 94VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 95VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 96VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 97VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 98VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 99VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 100VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 101VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 102VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 103VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 104VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 105VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 106VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 107VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 108VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 109VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 110VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 111VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 112VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 113VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 114VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 115VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 116VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 117VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 118VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 119VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 120VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 121VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 122VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 123VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 124VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 125VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 126VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 127VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 128VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 129VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 130VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 131VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 132VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 133VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 134VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 135VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 136VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 137VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 138VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 139VI Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu - fotoreportaż - 140

Google
Komentarz do artykułu

Tomq MTC napisał(a) dnia: 2013-10-02

Nie ma żadnego błędu, nie rób zamieszania!!!

Przecież tuż po tym przejeździe nastąpiła bardzo szybka weryfikacja kolejności w tym wyścigu. Sędziowie wstępnie jako wynik podali czas ET, natomiast dzięki lepszemu czasowi reakcji linię mety nieco szybciej minął jednak kierowca CL-a. Zostało to jednoznacznie potwierdzone i oficjalnie wyjaśnione. W półfinałach i finałach liczyła się właśnie kolejność na mecie (przy ustaleniu kolejności po przejazdach eliminacyjnych decydowało ET). Tuż po powrocie zawodników w okolice startu (czyli dosłownie w około minutę po zakończeniu wyścigu) podaliśmy właściwą kolejność w tym pojedynku. Poza tym, powiedzmy to sobie uczciwie, biały CL jechał w tym wyścigu z awarią skrzyni biegów. Gdyby nie to, nie byłoby najmniejszych wątpliwości, które auto jest szybsze. Wygrać przez awarię przeciwnika to raczej marne zwycięstwo, ale raz jeszcze podkreślam - CL ten wyścig mimo wszystko wygrał, co wówczas naprawdę szybko wyjaśniliśmy!

mercedes napisał(a) dnia: 2013-06-07

:) :) :)

mercedes napisał(a) dnia: 2013-05-31

Małe sprostowanie w artykule wkradł się mały błąd . Jak słyszymy na załączonym filmiku 3 miejsce zajął Tomasz Ch. w mercedesie W201 ( 0.45s filmiku )

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=9nY96ffhf94&feature=endscreen

Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska