Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Zlot samochodów japońskich Włocławek 2014

Miłość na całe życie

Data publikacji: 2014-07-15

Nie ważna jest marka, czy model. Ważne, że nie zdradzi, nie zawiedzie i zawsze pomoże. Tak o swoich autach mówią właściciele japońskich maszyn, które już w sobotę, 19. lipca, zjadą się do Włocławka na czwartą edycję Meeting of Japanese Toys.

Japonia, nazywana krajem wschodzącego słońca, to nadal dla wielu zmotoryzowanych mieszkańców Starego Kontynentu odległa i tajemnicza kraina. Na szczęście nie wszyscy myślą stereotypami i "odważyli się" pójść pod prąd, poznając sekrety japońskich inżynierów od czterech kółek. Fakt, "wschodnia kreska" nie zawsze znajduje u nas pozytywny odbiór, ale jedno trzeba im oddać - potrafią tworzyć auta długowieczne, niezawodne i ze sportową duszą. To Mitsubishi, Subaru czy Toyota przez wiele lat tworzyły historię światowych rajdów, a Nissany i Mazdy zakręciły cały świat na punkcie driftingu. Dzisiaj spoktać je będzie można we Włocławku, na czwartym spotkaniu miłośników japońskich samochodów.

Organizatorem sobotniego wydarzenia jest Stowarzyszenie Honda Team Włocławek. W tym roku zapraszają na spotkanie jednak wszystkich właścicieli i fanów japońskich maszyn, bez względu na widniejący na masce znaczek. Jedyną przepustką do udziału w tej imprezie jest rodowód samochodu - bezwględnie musi to być produkcja z Kraju Kwitniącej Wiśni. Już dziś organizatorzy wiedzą, że do Włocławka przyjadą takie auta jak ponad 200-konna Toyota Corolla TSport, Honda CRX Del Sol czy wyczynowa, driftująca wersja Nissana 200SX S13, deklarująca moc blisko 700 koni mechanicznych! Na liście zgłoszeń są też właściciele modeli rajdowych - Subaru Impreza WRX RA-STI czy kultowy "misiek" szóstej ewolucji w rajdowych barwach Tommi Makinena. Do tak zacnego grona, które już teraz może pochwalić się łączną mocą blisko dwóch tysięcy koni mechanicznych, dołączy legendarna Toyota AE86 Levin (moc 174 KM), na bazie której powstał choćby pierwszy driftowóz Kuby Przygońskiego. To jednak nie koniec listy aut, które w sobotę zawładną włocławską Halą Mistrzów, a później, około godziny 16-tej zaparkują wokół C.H. Wzorcownia. Swój udział zapowiedzieli liczni fani japońskich samochodów z Gdyni, Torunia, Łodzi, Warszawy, Bydgoszczy czy nawet Kielc. W sumie we Włocławku ma się pojawić blisko 250 aut i 1.000 osób, dla których te auta to miłość na całe życie - jak mówi Edyta Rogowska, główny organizator imprezy.

W programie zlotu, wspieranego honorowo przez Prezydenta Miasta Włocławek, znaleźć można mnóstwo atrakcji i konkursów. Z uwagi na charakter japońskich producentów, podczas imprezy nie zabraknie zadań związanych z jazdą sportową czy prób sprawnościowych. Te konkurencje poprowadzą członkowie Automobilklubu Włocławskiego, a parking przed Halą Mistrzów ponownie zamieni się w mały tor wyścigowy.

O godzinie 16:00 kolumna zlotowiczów przemieści sią na teren C.H. Wzorcownia. Tutaj, u boku tuningowych i lśniących aut uczestników meetingu, zobaczyć będzie można także najnowsze produkcje japońskich inżynierów. W rolę Partnera sobotniego wydarzenia włączył się podtoruński diler Mazdy, firma Bednarscy, która oprócz nagród przywiezie do Włocławka wakacyjną i uwodzicielską Mazdę MX-5. Być może obok niej zaparkuje też coś bardziej "rodzinnego - Mazda6, model od momentu debiutu zbierający liczne nagrody, również w Polsce.

Już przed 17-tą rozpoczną się konkursy, których zadaniem będzie wyłonienie najniższego auta zlotu, najlepszej felgi, mistrza modyfikacji czy auta z najładniejszą komorą silnika. Podczas drugiego etapu zlotu nie zabraknie też pięknych hostess (wspólne zdjęcia mile widziane), a nawet pokazu... modeli RC, oczywiście japońskich. Swoją kolekcję rajdówek w małej skali zaprezentuje toruńsko-krakowski zespół, Subaru Poland RC Team.

Sobotnia impreza zakończy się ok. godziny 20:00. Wtedy też zostaną ogłoszene wyniki i wręczone nagrody ufundowane m.in. przez Mazda Bednarscy, Garage Hotel, Jarusnet, uPolkara, C.H. Wzorcownia, Shiny Garage, Salon Urody IMAGE, AGMA Tuning czy Centrum Kultury Browar B. Patronem medialnym wydarzenia, obok TV Kujawy, Gazety Pomorskiej i magazynu Japan Trends, jest nasz portal, JazdaMiejska.pl.

Harmonogram IV Meeting of Japanese Toys
sobota, 19.07.2014, Włocławek

10:00 - 16:00 - Hala Mistrzów, pokazy, próby sprawnościowe
16:00 - 20:00 - C.H. Wzorcownia, konkursy, wystawa, występy

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska