Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Opona zimowa Blizzak LM-80 przeznaczona jest dla pojazdów typu SUV i CUV oraz wszystkich aut 4x4.

Opony Blizzak z pazurem

Data publikacji: 2011-10-26

Na rynku ogumienia zimowego rodzina opon Blizzak marki Bridgestone trzyma się mocno, oferując szeroką gamę nowoczesnych opon gwarantujących komfort, bezpieczeństwo i niezawodność w najcięższych nawet warunkach pogodowych.

Standardy te podtrzymuje również najnowszy model - Blizzak LM-80 przeznaczony dla pojazdów typu SUV i CUV oraz wszystkich aut 4x4.

Naczelna zasada mówi, że opony należy wymienić na zimowe, gdy temperatura powietrza ustabilizuje się na poziomie poniżej 7 stopni C. Takie temperatury pozwalają na pełne wykorzystanie właściwości i optymalizację zużycia opon zimowych. Choć jesienno-zimowa aura póki co wydaje się być odległą perspektywą, to prawda jest taka, że w naszym klimacie pewne rzeczy należy planować z odpowiednim wyprzedzeniem. Dlatego warto już teraz zorientować się w ofercie producentów, by wkrótce mieć wybrany taki model ogumienia, który sprosta wszystkim naszym wymaganiom. Zwłaszcza, że wymiana opon na ostatnią chwilę, gdy spadną już pierwsze śniegi, ograniczy wybór do minimum. Kierowcy tłumnie wybiorą się do serwisów i spóźnialscy zastaną puste magazyny. Dziś proponujemy rzucić okiem na ofertę uznanej japońskiej marki Bridgestone i proponowane przez nią opony zimowe z rodziny Blizzak, w szczególności zaś przyjrzeć się bliżej modelowi Blizzak LM-80 przeznaczonemu dla coraz popularniejszych w naszym kraju aut 4x4, SUV oraz CUV.

Linia Bridgestone Blizzak

Linia opon zimowych Blizzak to sztandarowy produkt marki Bridgestone od wielu sezonów cieszący się uznaniem nie tylko ekspertów, ale również zadowolonych klientów. Bridgestone oferuje szeroką gamę opon Blizzak przystosowanych do różnorodnych warunków klimatycznych (od łagodnych i deszczowych zim Europy Zachodniej, przez typową dla Polski kapryśną aurę strefy klimatu umiarkowanego przejściowego, aż po skute lodem, skrajnie nieprzyjazne warunki Europy Północnej) i odmiennych typów samochodów. Zarówno posiadacze aut osobowych, sportowo-użytkowych, klasycznych aut 4x4 oraz samochodów dostawczych, znajdą tu coś dla siebie. W gamie opon Blizzak znajdziemy również modele skonstruowane w unikalnej technologii Run Flat (RFT), które pozwalają na kontynuowanie bezpiecznej jazdy w przypadku nagłego spadku ciśnienia spowodowanego przebiciem (nawet do dystansu 80 km przy prędkości 80 km/h!).

Wszystkie opony typu Blizzak są kwintesencją zaawansowania technologicznego i innowacyjności. Inżynierowie Bridgestone zaprojektowali opony o niespotykanej charakterystyce, które świetnie radzą sobie w niesprzyjających zimowych warunkach. Wszystko dzięki wprowadzeniu nowatorskich rozwiązań, takich jak: zmodyfikowana mieszanka czoła bieżnika, technologia odprowadzania wody oparta o trójwymiarową tarkę czy zoptymalizowana budowa karkasu. W efekcie otrzymujemy opony niezawodne i gwarantujące nie tylko bezpieczną zimową jazdę, ale także komfort, racjonalne zużycie bieżnika, minimalizację oporów toczenia i szczególnie istotną ostatnimi czasy oszczędność paliwa, ważną ze względów zarówno ekonomicznych, jak i ekologicznych.

Doskonały projekt to jednak nie wszystko, ważny jest również test praktyczny. Każdy model z linii Blizzak przeszedł przez ciężką próbę ostrych zakrętów i pagórków w mrozie, śniegu i lodzie w dosłownie polarnych warunkach na torze testowym Bridgestone w Vidsel w północnej Szwecji (100 km od koła podbiegunowego).

Model Blizzak LM-80

Wszystkie powyższe zalety charakteryzują również najnowszą zimową oponę Bridgestone - Blizzak LM-80. Model ten jest następcą zbierającej dobre recenzje opony Blizzak LM 25 4x4 i jest zaliczany do opon klasy Premium z przeznaczeniem do samochodów SUV, CUV i 4x4. Nowy produkt Bridgestone został zaprojektowany tak, by idealnie sprawdzać się w warunkach typowych dla europejskiej zimy i poradzić sobie zarówno z mokrą, jak i pokrytą lodem nawierzchnią, a także śniegiem i błotem pośniegowym - prawdziwą zmorą kierowców.

Rozwiązania technologiczne zastosowane w LM-80 zaprojektowano tak, by sprostały różnorodnym wymaganiom dotyczącym osiągów. Uwagę zwraca nowatorski wzór bieżnika: poprzeczne rowki pozwalają z większą siłą ścinać śnieg; wysokie krawędzie (klocki i nowe lamelki) i zoptymalizowana twardość bieżnika zapewniają lepszą przyczepność zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni; platforma klocka zapewnia maksymalizację efektu krawędziowania, co skutkuje poprawioną trakcją na lodzie i śniegu. By opony Blizzak LM-80 skutecznie radziły sobie z mokrą nawierzchnią i błotem pośniegowym zastosowano bieżnik kierunkowy, który dzięki dużej pojemności obwodowych i poprzecznych rowków skutecznie odprowadza nadmiar wody spod opony.

Kolejnym ważnym ulepszeniem jest nowa mieszanka i podkład bieżnika. Mieszanka bazy bieżnika zapewnia niskie generowanie ciepła, a co za tym idzie mniejsze opory toczenia (bardziej ekonomiczną jazdę), zaś przystosowana do niskich temperatur mieszanka bieżnika właściwego to gwarancja doskonałej przyczepności w warunkach zimowych. Do poprawy wspomnianych osiągów przyczynia się również nowy, ergonomiczny kształt osnowy i niezwykle lekka konstrukcja opasania.

Blizzak LM-80 to nie tylko doskonałe osiągi, to także miły dla oka sportowy design, podkreślający takie cechy opon Brigestone jak: nowoczesność, bezpieczeństwo i niezawodność. Umieszczona na ścianie bocznej grafika przedstawiająca stylizowane ostre szpony oddaje symbolicznie charakter modelu Blizzak LM-80 - gotowość do stawienia czoła najcięższym wyzwaniom, które może zgotować kierowcom zimowa aura.

Bridgestone oferuje szeroką gamę zimowych opon Blizzak (ponad czterdzieści pozycji - pełna lista rozmiarów). Modelowi Blizzak LM-80 powinien uważnie przyjrzeć się każdy posiadasz SUV-a, CUV-a lub auta 4x4, który pragnie czerpać radość z jazdy również w okresie od jesieni do wiosny.

Źródło: Bridgestone Polska

Autor: Jazda Miejska

mazda6_bednarscy
Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska