49. Rajd Świdnicki - start Huberta Ptaszka

Sezon mistrzostw czas zacząć!

Data publikacji: 2013-04-11

Nareszcie nadchodzi ten dzień, gdy po kilkumiesięcznej przerwie kierowcy rajdowi w końcu powrócą na oesy. Już jutro startuje 41. Rajd Świdnicki, czyli pierwsza runda rajdowych mistrzostw Polski.

Lokalizacja zawodów: Świdnica, dolnośląskie

- Ten sezon będzie dla mnie mocno różnił się od poprzedniego - podkreśla Hubert Ptaszek. - Co prawda, samochód pozostał ten sam, czyli nadal będę ścigał się Fiestą, która okazała się bardzo solidnym autem, ale teraz nie jestem debiutantem. Tu już nie będzie żadnej taryfy ulgowej. Do tego momentu nie skupialiśmy się na walce z rywalami, miejscach w klasyfikacji czy trofeach. Liczyły się zwłaszcza wyjeżdżone kilometry i kończone kolejne odcinki specjalne. Ubiegły rok służył głównie zdobywaniu cennego doświadczenia, nauce rajdowego rzemiosła. Teraz tego też nie zabraknie, ale przychodzi pora na ostre ściganie, podjęcie rywalizacji. W końcu na tym polega ten sport, a my już czujemy się na siłach, żeby powalczyć.

Zdaniem niemałej części kibiców i dziennikarzy zajmujących się tematyką rajdową kierowca związany z Karo BHZ Racing ma realne szanse na końcowe podium markowego pucharu Forda Fiesty, czyli Castrol Edge Trophy. Niespełna dwudziestoletni torunianin z rezerwą wypowiada się o swoich szansach.

- Wiem, że potrafię dużo więcej niż rok temu, lecz nie chcę składać jakiś deklaracji, jeśli chodzi o miejsca - mówi Hubert Ptaszek. - Przed startem nie warto myśleć o konkretnym wyniku. Po prostu w każdym rajdzie postaram się jechać najlepiej, jak potrafię, powalczyć, a mam nadzieję, że będą tego pozytywne efekty.

W poniedziałek Hubert Ptaszek pojawił się na ostatnich przedsezonowych testach. Razem z nim na byłych trasach Rajdu Elmot (dawna nazwa Rajdu Świdnickiego) trenowali jego koledzy i jednocześnie rywale z Castrol Edge Trophy oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski - Aron Domżała i Marcin Scheffler. W Pucharze Fiesty R2 w tym roku regularnie zamierzają startować też: Filip Nivette (trzecie miejsce w CEFT 2012), były mistrz Rajdowego Pucharu Peugeota, czyli Dariusz Poloński oraz Rafał Janczak i Marcin Górny. Tym siedmiu zawodnikom organizatorzy przydzielili stałe numery startowe na cały sezon 2013. Zawodnik Automobilklubu Toruńskiego otrzymał numer "55". Niewykluczone, że trakcie sezonu do rywalizacji w markowym pucharze Forda Fiesty dołączą jeszcze kolejni rajdowcy.

W 41. Rajdzie Świdnickim w ramach RSMP wystartuje prawie pięćdziesiąt załóg. W środę i czwartek było zapoznanie się z trasą. Prolog rozpocznie się w piątek przed godziną 19.00.

Autor: Zespół prasowy KARO BHZ Racing

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska