Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Karolina Pilarczyk Królowa Polskiego Driftu pierwszy występ w mistrzostwach Pols

Królowa polskiego driftu z przygodami na Bemowie

Data publikacji: 2011-04-26

Karolina Pilarczyk, zasiadająca za kierownicą muskularnego, grzmiącego Corvette'owskim silnikiem BMW M3 nie bez komplikacji rozpoczęła nowy sezon w mistrzostwach poślizgu kontrolowanego SSSuper Drift Cup.

Lokalizacja zawodów: Warszawa, mazowieckie

Karolina Pilarczyk jest jedyną w Polsce kobietą z licencją driftingową. 17-go kwietnia na warszawskim lotnisku Bemowo, w asyście kurzu i swądu spalonych opon odbyła się pierwsza w tym sezonie runda zmagań mistrzów poślizgu kontrolowanego: SDC SSSuper Drift Cup. Start popularnej "Karoli" można zaliczyć do bardzo udanych, choć, jak to w motorsporcie bywa - i tym razem nie obyło się bez komplikacji...
- A miało być tak pięknie - podsumowuje swoje przygotowania drifterka. - Po raz pierwszy miałam nie zmieniać silnika, a jedynie zawieszenie oraz odbudować karoserię. 

O ile poprzedni sezon upłynął pod znakiem testów samochodu, to obecny jest już niczym rękawica rzucona rywalom z najwyższych miejsc w klasyfikacjach. Zaledwie tydzień przed zawodami zaczęły się jednak kłopoty - silnik wybuchł podczas "kontrolnej" wizyty na hamowni. Start w pierwszej rundzie SDC jeszcze w nocy z piątku na sobotę stał pod dużym znakiem zapytania.

Karolina Pilarczyk jest wyjątkową zawodniczką - nie tylko z uwagi na to, że jest jedyną, profesjonalnie "ślizgającą się" po torze kobietą. Od czasu odebrania licencji driftingowej w 2008 roku upłynęło wiele litrów (hmmm... hektolitrów) benzyny, natomiast auto zostało poddane kolejnym mechanicznym modyfikacjom - przy czynnym współudziale samej pogromczyni "Dzikusa". W roli serca samochodu debiutował 7-litrowy, ponad 500-konny silnik LS7 V8 z momentem obrotowym 640 Nm. W chwili obecnej jego miejsce zajął zakupiony na kilka dni przed "godziną zero", a montowany do ostatnich godzin przed startem motor LS2 (również z Corvette), dysponujący mocą co prawda o sto koni mechanicznych mniejszą, ale nadal pozostającą w czołówce polskiej sceny driftingowej pod względem osiągów.

"Królowa polskiego driftu" (tak okrzyknęły Karolinę media oraz kibice) stawiła się na starcie pełna obaw, ale i podekscytowana. Brak czasu na "wyczucie" auta po zmianie silnika oraz zawieszenia dały o sobie znać:
- Pierwsze dwa przejazdy były koszmarem - auto zachowywało się szalenie nadsterownie i ciężko było utrzymać je w poślizgu - wspomina "Królowa". - W parku maszyn dokonaliśmy jednak korekty zawieszenia i po wjechaniu na tor od nowa zakochałam się w aucie!.

Niestety, podczas kolejnej wizyty w strefie serwisowej zabrakło czasu na zmianę opon - podczas rundy kwalifikacyjnej samochód zachowywał się "jak na lodzie". Mimo to odnotowano bardzo efektowny i dobry technicznie przejazd.
Niezależnie od wyników klasyfikacji jeszcze w sobotę została podjęta "męska" decyzja o pozostawieniu samochodu w warsztacie.
- Silnik strojony w nocy nie wytrzymywał wysokich temperatur podczas dnia i w rezultacie się przegrzewał - komentuje Karolina.

Team drifterki z niecierpliwością czeka na kolejną rundę - tym razem w Lublinie.

W zawodach SSSuper Drift Cup w Warszawie wzięła udział rekordowa liczba ponad 120-tu uczestników (kolejnych 200-tu wzięło udział w odbywających się równolegle wyścigach na 1/4 mili). Konieczność zamknięcia listy zgłoszeń na długo przed zawodami świadczy o rosnącej popularności tej dyscypliny sportu motorowego. Zapowiada się naprawdę emocjonujący sezon!

Kolejne gorrrrące driftowe eliminacje odbędą się: 
14-15 maja: Tor Lublin
11-12 czerwca: Zabrze (impreza tylko dla zawodników z licencją)
16-17 lipca: Kołobrzeg
6-7 sierpnia: Ełk
9-10 września: Tor Poznań 

Dzięki współpracy z portalem Gadu-Gadu podczas każdej z eliminacji będzie można wygrać "drift taxi", podczas którego to adrenalina z pewnością podniesie się wraz z obrotami silnika. Więcej informacji już wkrótce! 

Autor: Carlsson

Galeria fot. Tomasz Dąbrowski Karolina Pilarczyk Królowa Polskiego Driftu pierwszy występ w mistrzostwach Pols - 1Karolina Pilarczyk Królowa Polskiego Driftu pierwszy występ w mistrzostwach Pols - 2Karolina Pilarczyk Królowa Polskiego Driftu pierwszy występ w mistrzostwach Pols - 3Karolina Pilarczyk Królowa Polskiego Driftu pierwszy występ w mistrzostwach Pols - 4Karolina Pilarczyk Królowa Polskiego Driftu pierwszy występ w mistrzostwach Pols - 5

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska