Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Motozone Kotlina Mocy 2011 to wyjątkowa okazja, by wykorzystać pełnię możliwości sportowego samochod

Kotlina mocy

Data publikacji: 2011-09-13

Kręte odcinki specjalne, samochody ekskluzywne, nieszablonowe i niespotykane codziennie na ulicach, dźwięk ryczących silników i zapach palonej gumy opon - to wszystko już za miesiąc, na południu Polski, podczas MOTOZONE KOTLINA MOCY 2011.

Już w połowie października wystartuje pierwsza w Polsce impreza samochodowa MOTOZONE KOTLINA MOCY 2011. Pomysłodawcą jest były redaktor naczelny magazynu "TopGear" - Piotr R. Frankowski.

Przez trzy lata redakcja polskiej edycji miesięcznika "TopGear" urządzała doroczny wielki test najnowszych samochodów sportowych na najciekawszych w Polsce drogach - na Dolnym Śląsku. Przez ręce redaktorów przeszły m.in. takie samochody jak Porsche 911 Turbo S, Maserati Quattroporte GT S, Bentley Continental Speed, czy Porsche Cayman S i Lamborghini Gallardo LP560. Duże zainteresowanie testami skusiło Piotra R. Frankowskiego do zorganizowania imprezy - niezwykłej samochodowej przygody.

Motozone Kotlina Mocy 2011 to wyjątkowa okazja, by wykorzystać pełnię możliwości sportowego samochodu na trasach, które w Polsce nie mają sobie równych. To niebanalny sposób na spędzenie weekendu z dala od wielkomiejskiego zgiełku i codzienności, największa samochodowa przygoda w Polsce. Kawalkada supersportowych aut ruszy trasą, zaprojektowaną przez Piotra R. Frankowskiego.

- Przejedziemy wspólnie trzy klasyczne odcinki specjalne dawnego Rajdu Polski. Weźmiemy udział w paradzie na ulicach pięknego Lądka-Zdroju i Stronia Śląskiego. Zwieńczeniem imprezy będą zawody sportowe, skonstruowane na wzór prawdziwego wyścigu. Ich elementem będzie jazda po zamkniętej trasie najsłynniejszego w Polsce wyścigu górskiego w Siennej - mówi Piotr R. Frankowski. - Trasa nie będzie łatwa, z pewnością zapewni wszystkim uczestnikom wiele emocji. Nagrody dla najlepszych zostaną wręczone podczas uroczystej Gali zakończenia imprezy.

Podczas imprezy zawodnicy będą mieli także okazję wziąć udział w szkoleniu z zakresu inwestycji alternatywnych dotyczących inwestowania w sztukę przeprowadzone przez Dom Aukcyjny Abbey House SA . Podczas spotkania zostanie pokazany rynek sztuki jako część rynku finansowego, dywersyfikacja portfela, z uwzględnieniem inwestycji w sztukę. Będzie można dowiedzieć się od czego zacząć inwestowanie w sztukę oraz jakie są w Polsce dostępne narzędzia inwestycyjne umożliwiające partycypowanie w tym rynku.

PLAN IMPREZY

13 października 2011
Wyjazd z Poznania i Warszawy - w Warszawie z Placu Piłsudskiego o godz. 10.00, w Poznaniu z placu Wolności o godz. 11.00. Grupa uczestników z Warszawy jedzie drogą E77 do Krakowa, skąd podąża po wspólnym lunchu autostradą A4 do Wrocławia. W Krakowie dołączają uczestnicy z Podkarpacia. Grupa z Poznania kieruje się do Wrocławia i rusza do Kłodzka drogą 8/E67. Z Kłodzka dalsza trasa biegnie drogą w kierunku Międzylesia i Boboszowa - z niej skręcamy na Ladek-Zdrój i zatrzymujemy się w Zamku na Skale w Trzebieszowicach. Grupa z Krakowa i z Warszawy zjeżdża z autostrady A4, przez Nysę i terytorium Czech jedzie malowniczą drogą bezpośrednio do Lądka. Wieczorem spotykamy się na briefingu i wspólnej kolacji.

14 października 2011
09.00 Śniadanie
10.00 Wyjazd dwóch grup samochodów w trasę turystyczną. Trasa ma około 150 km i obejmuje trzy klasyczne odcinki specjalne Rajdu Polski z dawnych lat, pozwala na ujrzenie pochyłej wieży obok rynku w Ząbkowicach Śląskich (dawniej Frankenstein) oraz słynnej Twierdzy Srebrnogórskiej. Przerwa na kawę na trasie. Liderem i zamykającym każdą grupę jest profesjonalny kierowca wyścigowy, który służy radą i pomocą uczestnikom Kotliny Mocy. W każdym samochodzie znajduje się szczegółowy itinerer oraz radiostacja PMR do łączności wewnątrz grupy.
13.00 Lunch w hotelu Sowia Dolina w Kamionkach
15.00 Wyjazd w dalszą trasę. Przyjazd do tajnej niemieckiej podziemnej fabryki w Walimiu-Rzeczce oraz Bazyliki w Wambierzycach. Przerwa na kawę.
18.00 Przyjazd do hotelu
19.00 Kolacja

15 października 2011
09.00 Śniadanie
11.00 Wyjazd na paradę po zamkniętych ulicach Lądka-Zdroju i Stronia Śląskiego. Postój na rynku w Lądku. Minizawody sportowe - załogi gotowe do udziału otrzymują karty drogowe i przejeżdżają 3 próby sportowe, przygotowane przez zespół specjalistów Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej. Jedna z prób biegnie po słynnej trasie wyścigu górskiego w Siennej.
14.00 Meta zawodów w hotelu Zamek na Skale, obiad, czas wolny
20.00 Uroczysty bankiet, ceremonia wręczenia nagród dla zwycięzców prób sportowych.

16 października 2011
Wyjazdy indywidualne

Autor: Jazda Miejska

mazda6_bednarscy
Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
rynek AKTUALNOŚCI UŻYWANE FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska