Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Auto Frelik postawił na kolejną markę premium, tym razem ze świata motocykli.

Ducati będzie miało salon w Toruniu

Data publikacji: 2012-02-19

Najbardziej pożądane motocykle świata, w tym słynny diaboliczny Diavel, już za parę tygodni znajdą się w ofercie jednego ze znanych dilerów... samochodowych. Spółka Auto Frelik bynajmniej nie przypadkowo postawiła na ogniste włoskie rumaki.

Jak przekonuje kierownictwo Auto Frelik, firma od lat stawia tylko na najlepsze konie (mechaniczne - rzecz jasna). Diler z toruńskich Wrzosów dotychczas utożsamiany był głównie ze sprzedażą i serwisem aut topowych marek, zwłaszcza Mercedesa, jednak w istotnym stopniu również Jeepa i Lancii, a przez minione lata także Chryslera i Dodge'a. Ta bogata już lista marek premium niebawem zostanie jeszcze rozszerzona. Co ciekawe, tym razem nie chodzi bynajmniej o kolejnego producenta ekskluzywnych aut.

- Wyznając filozofię, że kto stoi w miejscu, ten de facto się cofa, idziemy o kolejny krok naprzód - podkreśla Jarosław Manelski, reprezentujący spółkę Auto Frelik i AF Motors. - Postawiliśmy na następną markę premium, tym razem ze świata motocykli. Dzięki temu w naszym salonie już za kilka tygodni pojawią się ogniste rumaki rodem z Bolonii.

Umowa pomiędzy Ducati a spółką Auto Frelik została parafowana 22. grudnia. Dzięki temu do toruńskiego salonu przy Szosie Chełmińskiej trafią takie maszyny jak Monster, Multistrada, czy legendarny już Diavel - motocykl, który zdaniem ekspertów na nowo zdefiniował pojęcie "power bike".

- To, że związaliśmy się akurat z Ducati nie jest bynajmniej dziełem przypadku - podkreśla kierownictwo toruńskiej firmy. - Po pierwsze, motocykle włoskiego producenta to prawdziwy światowy top. Po drugie, Ducati zawarło umowę z AMG, czyli fabrycznym tunerem Mercedesa. Dzięki niej rozpoczęto współpracę sponsorską w ramach zespołu rywalizującego w Moto GP, czyli motocyklowym odpowiedniku Formuły 1. Jej kolejnym szczeblem są wspólne projekty przy budowie nowych jednośladów.

Ducati Streetfighter 848Ducati Streetfighter 848 i Mercedes-Benz SLK 55 AMG

Pierwszy owoc współpracy na tym polu także prawdopodobnie już za kilka tygodni stanie pod dachem salonu przy Szosie Chełmińskiej. Chodzi o specjalną wersję wspominanego Diavela - Ducati Diavel AMG Special Edition, która w sprzedaży pojawi się właśnie wczesną wiosną. Specjaliści z niemieckiego Affalterbach zadbali o wyjątkowe pięcioramienne felgi, niespotykane wcześniej wloty powietrza do chłodnicy, tłumik, charakterystyczne malowanie czy kanapę obszytą alcantarą. Generalnie cały pojazd to dzieło sztuki, a wyjątkowość każdego motocykla będzie podkreślona przez unikalny numer seryjny, umieszczony na tabliczce znamionowej na baku.

Wyjątkowe jest bynajmniej każde Ducati, nie tylko limitowane wersje Diavela. Desmodromiczny rozrząd, czyli taki w którym za zamykanie zaworów nie odpowiada sprężyna, a dodatkowa krzywka, stalowa, kratownicowa rama, dwucylindrowy silnik w układzie L i niepowtarzalny dźwięk, to tylko kilka ważniejszych cech, które świadczą o wyjątkowym charakterze motocykli tego słynnego włoskiego producenta. Rumaki z Bolonii w ostatnich latach zdobywały tytuły mistrzowskie w serii MotoGP, czyli wspominanej motocyklowej Formule 1 i w FIM Superbike World Championship. Warto tu dodać, że w mistrzostwach świata drugiego z tych cykli Ducati jest najbardziej utytułowanym producentem.
Diavela AMG Special Edition i modele kojarzące się z sukcesami z najbardziej znanych torów wyścigowych na świecie będzie można zobaczyć podczas kilku tegorocznych eventów z udziałem spółki Auto Frelik. Maszyny te prawdopodobnie zostaną zaprezentowane m.in. 19. maja podczas V Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, połączonego ze spektakularnym wydarzeniem pod nazwą Formula Session.

Więcej szczegółów niebawem...

Autor: Jazda Miejska

Google
Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
aktualnosci AKTUALNOŚCI TESTY UŻYWANE FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska