JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Przemysław Piastowski z Oponeo Motosport Team na podium klasy CBR 125

Zwycięstwo przy 200 km/h

Data publikacji: 2011-05-09

Choć jego udział w wyścigach stał pod wielkim znakiem zapytania, łatwo się nie poddał. Dzięki pomocy ojca odbudował motocykl i stanął do niedzielnej walki. Mimo potłuczeń i silnej konkurencji wygrał klasę CBR 125, a przy okazji zadebiutował w Rookie

Lokalizacja zawodów: Poznań, wielkopolskie

Podczas sobotniego treningu, przed Mistrzostwami Polski, Przemek Piastowski z bydgoskiego Oponeo Motosport Team miał groźny wypadek. Pomimo zawrotnej prędkości 200 km/h, przy której młody zawodnik wyprzedzał swojego rywala, bydgoszczanin wyszedł z niego bez większych obrażeń. Całkowitemu zniszczeniu uległ jednak motor, którym Przemek miał startować w klasie Rookie 600. Udział w wyścigu stanął więc pod dużym znakiem zapytania.

Pomimo bólu i licznych stłuczeń, młody zawodnik nie poddał się i jeszcze tego samego dnia wziął udział w wyścigu w klasie CBR 125. Po zażartej walce Przemek Piastowski przekroczył linię mety poznańskiego toru na pierwszym miejscu, wygrywając wyścig o ułamki sekund. Tym samym, zawodnik Oponeo Motosport Team jest na idealnej drodze do obrony swojego mistrzowskiego tytułu.

Późnym wieczorem dowieziono zapasową ramę i za sprawą Sławomira Piastowskiego, ojce Przemka, który do 5 rano składał motocykl, młody zawodnik mógł wystartować w niedzielnych zawodach. Przemek startując w nowej dla siebie klasie Rookie 600 zajął 16. miejsce na 26 startujących, co należy uznać za spory sukces dla debiutanta!

Godne podziwu jest to, jak młody zawodnik, pomimo bardzo groźnego wypadku, zachował zimną krew i tego samego dnia, bez żadnych oporów, wystartował i wygrał wyścig w klasie CBR 125, a także uzyskał świetny wynik w nowej
klasie Rookie 600. Swojego zadowolenia nie kryli również szefowie teamu, którzy z ogromną niecierpliwością czekają nakolejne wyścigi z udziałem bydgoskiego zawodnika, a te odbędą się już 21-22 maja.

Źródło: Oponeo Motosport Team.

Autor: Jazda Miejska