Marcin Gagacki: Nasze nastawienie przed Rajdem Barbórka jest jak zwykle bojowe

50. Rajd Barbórka już w sobotę

Data publikacji: 2012-11-29

1. grudnia odbędzie się jedno z najbardziej legendarnych spotkań w polskim kalendarium rajdowym - Rajd Barbórka. Będzie to już 50. edycja tej kultowej imprezy. Na starcie nie zabraknie załogi Marcina Gagackiego i Marcina Bilskiego z Oponeo Motosport

Lokalizacja zawodów: Warszawa, mazowieckie

Wola walki

Marcin Gagacki: Nasze nastawienie przed Rajdem Barbórka jest jak zwykle bojowe. Z roku na rok idzie nam coraz lepiej. Nowością w tym roku jest to, że startujemy w aucie z napędem na cztery koła. Barbórka to krótki rajd i w tym tkwi jego urok, że nie ma tu miejsca na zastanawianie, ale trzeba skupić się na maksymalnej walce od samego początku. Dwa lata temu o niecałą sekundę nie dostaliśmy się do przejazdu na ulicę Karową, w zeszłym roku dostaliśmy się jako 5 załoga z klasy mimo uszkodzonej skrzyni biegów. Liczymy, że w tym roku nie będziemy musieli tak ciężko próbować, żeby dostać się na Karową. Będziemy starali się od początku ostro walczyć, aby zagwarantować sobie pewny udział w przejeździe na Karowej. Na pewno nie będzie to łatwe, bo klasa liczy 55 załóg, część z nich już ma pewny start na ulicy Karowej, ponieważ mają tytuły Mistrzów Polski, ale mamy nadzieję, że po tym całym sezonie jesteśmy na tyle wyćwiczeni i znamy swoje auto, że mamy duże szanse, aby dostać się na Karową.

Trasa rajdu

Trasa 50. Rajdu Barbórka w tym roku została jeszcze bardziej urozmaicona. Pierwsze przejazdy rozpoczną się 1 grudnia o godzinie 8. Kierowcy przystąpią do zaciętej rywalizacji na trasie OS Cytadela, który wszedł na miejsce dotychczasowego OS Żerań FSO. OS Cytadela to trasa zorganizowana wokół XIX-wiecznych fortyfikacji, które stworzą z samochodami rajdowymi mieszankę niemal wybuchową. Kolejny punkt w programie Barbórki to OS Tor Służewiec, którego trasa pokrywa się z tą obecną w zeszłym roku. Te dwa odcinki specjalne (Cytadela i Tor Służewiec) kierowcy będą musieli pokonać trzykrotnie. Kolejnym punktem na mapie 50. Rajdu Barbówka jest OS Bemowo, na którym mieszają się lotniskowy beton z luźnym szutrem. Ten odcinek jest bardzo dobrze znany ze swojego charakterystycznego mostka, który powoduje ukochane przez kibiców loty samochodów. Tradycyjnie Barbórka zakończy się OS-em Karowa, którego początek zaplanowany jest na godzinę 16. To właśnie na tym odcinku kibice będą mieli szansę przejechać się z Pawłem Przybylskim, Filipem Nivette, Lucą Rossettim i Felixem Baumgartnerem. Aby podziwiać swoich idoli z fotela pasażera, wystarczy wziąć udział we wcześniejszej licytacji przejazdów, która zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zbierającej w tym roku fundusze na ratowanie życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.

Nowe barwy Lancera

W tegorocznej Barbórce Mitsubishi Lancer Evo IX, którym startuje załoga OPONEO MOTORSPORT wystąpi w nowym oklejeniu - w barwach bydgoskiej firmy FX BROKERS (zajmującej się dostarczaniem profesjonalnych rozwiązań inwestycyjnych). To jednak nie wszystko. Oprócz Gacka i Bilucha FX Brokers na Barbórce zaopiekuje się także innymi zawodnikami - Felixem Baumgartnerem (Subaru Impreza R4), Tomaszem Kucharem (Subaru Impreza R4), Maciejem Rzeźnikiem (Citroen C4 WRC) i Tomaszem Czopikiem (Mitsubishi Lancer Evo X). Kierowcy załogi OPONEO MOTORSPORT są zaszczyceni, że przez nowe oklejenie mogą znaleźć się w tak elitarnym towarzystwie:

Marcin Gagacki: W ubiegłym tygodniu odezwała się do nas bydgoska firma FX BROKERS z propozycją, abyśmy my (jako że jesteśmy z Bydgoszczy) przyłączyli się do oklejonych już przez nią ekip. Bardzo nam miło, że dostaliśmy taką propozycję z firmy zewnętrznej i, że mamy możliwość wystartowania w barwach wspólnych z zawodnikami wymienionymi powyżej, którzy dysponują dużo większym doświadczeniem. Jazda w takim towarzystwie jeszcze mocniej motywuje do uzyskania jak najlepszych wyników. Dużym plusem jest to, że Barbórka to rajd z odcinkami bardzo technicznymi, o zmiennej nawierzchni, które trafiają w mój charakter jeżdżenia. Jesteśmy jedyną załogą rajdową z Bydgoszczy, która staruje w Rajdowych Mistrzostwach Polski i chcemy pokazać, że umiemy powalczyć. Co z tego wyjdzie to okaże się po rajdzie.

Czekamy na rozpoczęcie Barbórki i mamy nadzieję, że bojowe nastawienie załogi OPONEO MOTORSPORT przyniesie same sukcesy!

Foto: Dariusz Marczak

Autor: Oponeo Motorsport

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska