JazdaMiejska.pl | moto magazyn

Maraton Transgothica startuje z Torunia

Data publikacji: 2009-09-13

W niedzielne przedpołudnie na Rynku Nowomiejskim w Toruniu odbyła się uroczysta prezentacja zawodników i zespołów starujących w Transgothica Maraton 2009 Toruń-Bytów.

Przed toruńską publicznością zgromadzoną licznie na Rynku Nowomiejskim zaprezentowali się uczestnicy pierwszego rajdu terenowego Transgothica 2009. Choć zmagania rozpoczęli już w sobotę, prologiem koło bazy w Elgiszewie, to na część oficjalną musieli poczekać aż do niedzieli.

Organizatorzy przygotowali dla kibiców efektowną prezentację wszystkich zawodników, którą poprawdził znakomity pilot rajdowy - Maciej Wisławski. Przez żółtą bramę w barwach patrona medialnego radia RMF FM, przejechały najpierw motocykle, quady a na końcu broń ciężka - samochody.

Na rynku przez ponad dwie godziny mogliśmy podziwiać rasowe auta terenowe, które rzadko przypominają te z salonu. Specjalne opony terenowe, które swoim bieżnikiem przypominają ogumienie traktora, solidne orurowanie z obowiązkowo montowaną z przodu wyciągarką, długie aż do ziemi hlapacze to tylko niektóre elementy wyróżniające terenowe auto sportowe od wersji cywilnej. Kolorowe elementy zawieszenia widać już było z daleka. Pod silnikiem potężna i solida blacha, która ma chronić jednostkę przed uszkodzeniami. Większość aut to poprzerabiane wersje cywilne: Mitsubishi Pajero, Toyota Land Cruiser czy Jeep Wrangler to tylko niektóre modele, które mogliśmy zobaczyć na starówce.

W środku luksus niczym z Łady Niva. Na próżno szukać elektrycznie sterowanych szyb, klimatyzacji czy skórzanej i podgrzewanej tapicerki. Za to napewno znajdziemy łopatę, linę, namiot, sportową kierownicę, kubełkowe twarde fotele oraz obowiązkowo - dwie dźwignie, biegów i reduktora. Po każdym "secie" dochodzi jeszcze tona piasku i błota. Ale to oni kochają najbardziej i nie wiedzą co to "karscher".

Na godzinę 14.00 zaplanowane zostały próby sprawnościowe na toruńskim poligonie. Później zawodnicy skierują swoje maszyny na trasę do Bytomia, gdzie w piątek zakończą swój maraton.

Autor: Michał Jasiński

Galeria fot. Michał Jasiński  - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska