Zwycięstwo w klasie 8 i 12 miejsce w generalce to dobry początek sezonu w wykonaniu Marcina Gagackiego.

Życiówka Gagackiego

Data publikacji: 2012-02-21

Załoga Oponeo Motorsport udanie rozpoczęła rywalizację w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Marcin Gagacki, lubiący jazdę po luźnych nawierzchniach, bardzo dobrze radził sobie na zaśnieżonych trasach 8. Rajdu Lotos Baltic Cup.

Lokalizacja zawodów: Gdańsk, pomorskie

Rajdowy mistrz Polski w klasie N3 w dobrym stylu rozpoczął tegoroczną rywalizację na rajdowych odcinkach specjalnych. Marcin Gagacki, pilotowany przez Marcina Bilskiego, skutecznie atakował rywali dysponując, jak na zimowe warunki, "tylko" autem przednionapędowym. Ostatecznie załoga Oponeo Motorsport zajęła doskonałe 11. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu (klasa HR nie jest liczona do "generalki"). Dodatkowo, w klasyfikacji II dnia rajdu, bydgoszczanie zostali sklasyfikowani na 8. pozycji, a wśród aut z napędem na jedną oś - byli najlepsi!

Już piątkowe zmagania podczas prologu w ERGO ARENIE pokazały, że popularny "Gacek" i "Biluch" są w doskonałej formie. Bardzo wysokie, 11. miejsce w generalce po tym odcinku i prowadzenie wśród aut z napędem na jedną oś podgrzało atmosferę w obozie OPONEO MOTORSPORT przed sobotnim odcinkami specjalnymi.

Świetne tempo w sobotę

Od samego rana załoga Gagacki/Bilski jechała na miarę swoich możliwości. O świetnym tempie bydgoskiego zespołu świadczy fakt, że na OS-2 dogonili załogę startującą przed nimi. Próba wyprzedzania rywali zakończyła się akcentem znanym z rallycrossu. Wyprzedzany zawodnik nagle zahamował, a ze względu na śliską nawierzchnię "Gacek" nie zdołał go ominąć i lekko uderzył w tylny zderzak jego rajdówki.

Warunki na trasie nie były łatwe. Na przemia szuter, lód, śnieg, miejscami łączniki asfaltowe. Rywalizacji towarzyszyło wiele emocji oraz niespodziewanych zdarzeń.

Kilku kierowców miało problemy z utrzymaniem się na śliskiej trasie, co zresztą podkreślali w wypowiedziach pomiędzy poszczególnymi etapami. Pośrednio doświadczyła tego także załoga Oponeo Motorsport, która została na drugim oesie zablokowana przez załogę Hubert Ptaszek/Bartłomiej Boba. Debiutujący w RSMP zawodnik Automobilklubu wskutek awarii samochodu wypadł z trasy i uderzył w drzewo.

PRZECZYTAJ O WYPADKU HUBERTA PTASZKA

Na drugiej pętli Marcin Gagacki i Marcin Bilski również jechali bardzo dobrze. Stabilna forma i szybka jazda na wszystkich odcinkach specjalnych dała im 13. miejsce w klasyfikacji generalnej po pierwszym dniu rajdu.

Niedziela zgodnie z planem

Drugi dzień rajdu był równie udany. Dobrym przykładem jest OS-10 Przyjaźń, który Gacek przejechał właściwie nie zdejmując nogi z gazu, wykręcając dziesiąty czas!

Druga pętla w niedzielę została skrócona do dwóch oesów. Ostatni odcinek z powodu bardzo złych warunków panujących na trasie, nie nadawał się do jazdy.

Ostatecznie rywalizację w 8. Rajdzie Lotos Baltic Cup załoga Marcin Gagacki/Marcin Bilski zakończyła na bardzo wysokim 11. miejscu w klasyfikacji generalnej i pierwszym w klasie 8.

Cały rajd wygrał Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza WRX STi), który triumfował w nim także w dwóch ostatnich sezonach. Na drugim miejscu do mety dojechał Tomasz Kuchar (Subaru Impreza WRX STi przygotowana w specyfikacji klasy 3). Trzecią pozycją na podium zajął Maciej Rzeźnik (Peugeot 207 S2000). Tuż za nim uplasował się Mariusz Małaszczycki (Mitsubishi Lancer EVO IX), a piąte miejsce przypadło Michałowi Bębenkowi (debiutującemu za kierownicą Peugeota 207 S2000).

Warto wspomnieć, że wyniki prologu zostały anulowane i odcinek ten nie był brany pod uwagę przy ustalaniu klasyfikacji końcowej.

- Jestem bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku - mówił na mecie Marcin Bilski. - Na trasach odcinków specjalnych panowały bardzo ciężkie warunki: śnieg, lód, szuter. Mimo to jechało nam się bardzo dobrze. Nie mieliśmy żadnego parcia na wynik. Założenie było takie, aby w jak najlepszym tempie dojechać do mety. Wyrazy uznania dla Gacka, który mocno się napracował za kierownicą, aby utrzymać auto na drodze i w tak szybkim tempie pokonywać oesy. Dziękuję wszystkim za gorący doping oraz całemu zespołowi OPONEO MOTORSPORT za super robotę wykonaną na rajdzie!

Źródło + foto: Oponeo Motosport

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska