Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Andreas Jonsson współpraca z KIA Makarewicz Bydgoszcz

Ze stadionu do salonu

Data publikacji: 2010-03-10

Czy sportowiec może mieć coś wspólnego z handlem samochodami? Według speców od nowoczesnego marketingu zdecydowanie tak. No, w końcu kibic gwiazdy to też klient.

Lokalizacja zawodów: Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie

Firmy motoryzacyjne z regionu w coraz większym stopniu dostrzegają obecność mistrzów sportu w życiu społecznym. Kilka ciepłych słów ze strony idola może być doskonałym nośnikiem reklamy, daje naprawdę skuteczny dostęp do świadomości licznego grona fanów. Sprawa jest jeszcze bardziej klarowna, jeśli szef tego typu firmy sam jest zapalonym kibicem.

Tak jest chociażby w przypadku Wojciecha Makarewicza, właściciela autoryzowanego salonu KIA w Bydgoszczy. Pracownicy stacji z ul. Fordońskiej przyznają, że ich szef od lat jest wiernym sympatykiem żużlowców Polonii. Przeszło dwa lata temu podjął decyzję o wspieraniu bydgoskiego speedwaya.
- Połączenie pasji z biznesem jest naprawdę doskonałym rozwiązaniem - mówi Michał Damerau, kierownik salonu sprzedaży KIA Makarewicz. - Nasi klienci często deklarowali, że również są zapalonymi kibicami żużlowymi. W rozmowach z nami podkreślali, że widzieli reklamy np. na kombinezonie Andreasa. W ten sposób jesteśmy też obecni w transmisjach telewizyjnych. A warto tu pamiętać, że relacje z meczów żużlowych gromadzą przed telewizorami naprawdę wielu widzów.

Bydgoski diler w tym roku postanowił jeszcze bardziej zacieśnić związki ze sportowcem. 30-latek dostał w użyczenie dwa auta z oferty dilera. Kia Cee'd w wersji coupe trafiła do Szwecji. Po polskich drogach Andreas Jonsson będzie jeździł tym samym modelem, tyle, że w wersji kombi (Cee'd SW). Bydgoski straniero samochód ten ma użytkować w sposób prywatny, jednak co za tym idzie, będzie dojeżdżał nim także na mecze i treningi.

We wtorek 9 marca odbyło się oficjalne przekazanie tego auta w jego ręce. Oba przekazane mu pojazdy ma użytkować co najmniej do końca roku. Wypada tu jednak zaznaczyć, że już w minionym sezonie salon z Fordońskiej krótkotrwale wypożyczał Szwedowi swoje samochody. Zawodnik bardzo chwali sobie dotychczasową współpracę z firmą Wojciecha Makarewicza. Z równie dużym uznaniem wypowiada się też o samych autach. Przekonuje, że niektórzy niesłusznie obawiają się o jakość pojazdów koreańskiego producenta.
- Jeszcze jakiś czas temu ludzie nie mieli przekonania do marki Kia, bo była ona zupełnie nowa, a przez to po prostu nieznana podkreśla Andreas Jonsson. - Od tego czasu sporo się jednak zmieniło. Prywatnie uważam, że te samochody są czymś, czego nikt inny w tej chwili na rynku nie oferuje. To auta o wysokiej jakości, dodatkowo objęte gwarancją na wiele lat i - co równie ważne - w naprawdę bardzo korzystnych, przystępnych cenach.

Dużo osób po zakupie, jest nimi po prostu mile zaskoczona, niekiedy wręcz zachwycona. Kia dla mnie i dla wielu innych okazała się doskonałą opcją. Na tym zakupie można zaoszczędzić naprawdę niemało pieniędzy, mając jednocześnie pewność, że wybiera się dobry samochód. Niektórzy stawiają na inny wariant, wybierając na przykład produkt jakiegoś solidnego niemieckiego producenta. W tym przypadku łatwo zapłacić dwa, trzy razy więcej, kupując auta, które wcale nie są lepsze niż Kia.


Jonsson przyznaje, że sam długo nie wierzył w wysoki poziom azjatyckiego producenta.
- Prawdę mówiąc, nie spodziewałem się, że te samochody dają tak dużo przyjemności z jazdy - przekonuje żużlowiec Polonii. - Dziś czuję się w nich sportowy charakter, ale jednocześnie łatwo zauważyć, że są naprawdę ekonomiczne.
Szwed podkreśla, że lubi dynamiczną jazdę, ale sportowego szaleństwa nie przenosi z toru na ulice.
- Po drogach staram się nie jeździć zbyt szybko - zapewnia. - Silnych skoków adrenaliny mam sporo na torze. To mi wystarczy. Pamiętam o swojej rodzinie, dlatego dbam o to, by nie ryzykować i jeździć z głową.

W ramach współpracy bydgoskiego dilera z żużlowcem, podczas zimowej przerwy pomiędzy sezonami, w salonie Kia Makarewicz przez cztery miesiące można było zobaczyć motocykl, którym polonista ściga się w trakcie zawodów. Szefostwo firmy chciałoby też w najbliższych miesiącach zorganizować dzień otwarty stacji z Andreasem Jonssonem.

Autor: Tomasz Niejadlik

Galeria fot. Michał Jasiński Andreas Jonsson współpraca z KIA Makarewicz Bydgoszcz - 1Andreas Jonsson współpraca z KIA Makarewicz Bydgoszcz - 2Andreas Jonsson współpraca z KIA Makarewicz Bydgoszcz - 3Andreas Jonsson współpraca z KIA Makarewicz Bydgoszcz - 4Andreas Jonsson współpraca z KIA Makarewicz Bydgoszcz - 5Andreas Jonsson współpraca z KIA Makarewicz Bydgoszcz - 6Andreas Jonsson współpraca z KIA Makarewicz Bydgoszcz - 7Andreas Jonsson współpraca z KIA Makarewicz Bydgoszcz - 8Andreas Jonsson współpraca z KIA Makarewicz Bydgoszcz - 9Andreas Jonsson współpraca z KIA Makarewicz Bydgoszcz - 10Andreas Jonsson współpraca z KIA Makarewicz Bydgoszcz - 11Andreas Jonsson współpraca z KIA Makarewicz Bydgoszcz - 12Andreas Jonsson współpraca z KIA Makarewicz Bydgoszcz - 13Andreas Jonsson współpraca z KIA Makarewicz Bydgoszcz - 14

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska