JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Marcin Wicik zagra w toruńskiej MotoOrkiestrze

Transitem po orkiestrowe serduszko

Data publikacji: 2012-01-05

Marcin Wicik potwierdził swój udział w toruńskiej MotoOrkiestrze. Na Jordankach zobaczymy więc pierwszego na świecie Forda Transita, który do przodu woli jeździć... bokiem.

Przygotowania do organizacji pierwszej w Toruniu Motoorkiestry ruszyły dopiero wczoraj, a już mamy sporą grupę szalonych kierowców, którzy specjalnie dla WOŚP będą wozić mieszkańców po Jordankach.

W niedzielę, 8. stycznia zobaczymy na pewno Marcina Wicika. Kierowca, który przed laty zdobywał mistrzowskie tytuły w zawodach rallycrossowych, tym razem zaprezentuje się w roli... driftera. Do Torunia przyjedzie, zbudowanym przez Transit Center, pierwszym vanem przygotowanym do "jazdy pełnym bokiem". Pod maską pomarańczowego Forda Transita pracuje potężna jednostka V8 zapożyczona z BMW M-5 o mocy ponad 400 KM!. Napęd przenoszony jest oczywiście na tylne koła. Takie zestawienie z pewnością zapewni uczestnikom MotoOrkiestry solidną dawkę emocji i niezapomnianych przeżyć. Taka przyjemność nie będzie jednak tania. Przejażdżka po Jordankach takim autem to wydatek rzędu 200zł za jeden fotel. Ale pamiętajcie - drugiego takiego auta w Polsce nie ma!

W stajni WicikMotorsport zobaczymy jeszcze pomarańczowego Nissana 200SX, również przystosowanego do widowiskowego driftu. Tutaj prawy fotel został wyceniony na 50zł.

Aż dwa "driftowozy" ze znaczkami BMW podstawi na Jordanki zepółu Valvoline PUZ Drift Team z podtoruńskiej Brzozówki. Za kierownicami zasiądą Grzegorz Hypki oraz Marcin Mospinek. "Wpisowe" wynosi 50zł. 

Na Jordankach nie zabraknie także przedstawicieli innych marek. Dzisiaj swój udział zadeklarowali członkowie Mercedes-Benz Toruń Club, którzy ustawią w kolumnie swoje "gwiazdy". W ich sąsiedztwie będzie można zobaczyć również samochody reprezentujące barwy BMW M Power Club czy wyjątkowe egzemplarze spod znaku VW.  

Jedziesz, Wygrywasz!

Ci, którzy 8. stycznią zasiądą na prawym fotelu dowolnego auta lub samodzielnie pokonają tor przeszkód za kierownicą quada, wezmą udział w losowaniu specjalnych upominków. Już teraz w puli nagród mamy bezpłatne karnety na myjnię oraz zestawy kosmetyków samochodowych (ufundowane przez Auto SPA) czy klubowe gadżety z logo BMW M Power Club. Ale z pewnością to jeszcze nie koniec "motoorkiestrowych" niespodzianek. Czytajcie nas uważnie!

Czytaj również
- Zagramy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
- Mini auta, wielka sprawa

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu

zapałka napisał(a) dnia: 2012-05-25

ma dar do rozbijania autobusów komunikacji miejskiej pełnych pasażerów

jk napisał(a) dnia: 2012-01-29

szkoda ze na motoorkiestrze nie było chętnych a koleś zapodał cenę ze szczęka opadała

SZUKAJ W SERWISIE!
aktualnosci AKTUALNOŚCI TESTY UŻYWANE FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska