JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Już 1. kwietnia w pierwszych zawodach w sezonie 2012 wezmą udział zawodnicy rallycrossowi.

Zakurzą w prima aprilis

Data publikacji: 2012-03-29

Widok walczących zderzak w zderzak rallycrossowych maszyn zawsze wzbudza ogromne emocje. Choć auta będą w skali 1/10, to widowiskowość tej dyscypliny motosportu wcale nie ulega zmniejszeniu. W niedzielę ruszają pierwsze zawody w rallycrossie modeli RC.

Toruński tor rallycrossowy ponownie odwiedzą fani sportów samochodowych w skali 1:10. Kierowcy elektrycznych modeli sterowanych radiem pojawią się przy ulicy Bielańskiej już 1 kwietnia. Do rywalizacji przystąpią nie tylko spece od wyścigów po zamkniętym torze betonowo-szutrowym, ale również liczni debiutanci, którzy do Torunia przyjadą z różnych zakątków Polski.

Wysoka frekwencja (obecnie 19. zawodników) bardzo cieszy organizatorów, bowiem do tej pory rallycross nie cieszył się takim powodzeniem wśród kierowców, co rajdy. Powód? Dużo większe prawdopodobnieństwo usterek i awarii sprzętu. To, co widzom daje wiele frajdy i emocji, dla kierowców oznacza czasami kosztowne naprawy. Połamane zderzaki, pęknięte wahacze czy zablokowane przez kamyczki układy kierownicze, to tutaj codzienność. Ale właśnie walka zderzak w zderzak, przepychanki, częste zmiany liderów i tumany kurzu lecące spod kół rozpędzonych modeli, to jest to, co kochają wszyscy. Start o godzinie 10.00, a wręcznie dyplomów i medali zaplanowano na godzinę 15.00.

I i II runda Otwartych Mistrzostw Torunia w Rallycrossie modeli RC

start: 01.04.2012
godzina: 10.00
miejsce: Toruń, ul. Bielańska 66, teren MotoParku

Więcej informacji na stronie organizatora www.tkm.torun.pl

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
SZUKAJ W SERWISIE!
OtoModel - ogłoszenia modeli RC, części Traxxas Arrma HPI i inne
rc AKTUALNOŚCI TESTY FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA