Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Nowa Toyota Yaris może się podobać nie tylko kobietom. Jest nowoczesna, elegancka i dobrze skrojona.

Trzecia odsłona Toyoty Yaris

Data publikacji: 2011-09-29

Podobno jest bardziej "męska", dojrzała i wyposażona w ciekawe "bajery". Niemal wszyscy już ją poznali podczas weekendowych Dni Otwartych. Czy w rzeczywistości prezentuje się równie pięknie co na telewizyjnych reklamówkach?

Ja byłem w szoku. Nie tylko rozmachem kampanii reklamowych informujących o premierze trzeciej generacji Toyoty Yaris. Czerwony dywan z elegancko ubranymi "handlowcami" spotkać można było w niemal każdym tytule prasowym, w internecie, na billboardach czy nawet telebimach. Wielka dmuchana reklama pojawiła się również przed każdym salonem Toyoty w kraju. Bardziej byłem jednak w szoku, kiedy w sobotę rano podjechałem pod toruński salon i miałem problem w znalezieniu wolnego miejsca na parkingu. Najczęściej klienci przychodzili koło południa, wcześniej odwiedzając galerię czy po prostu dłużej spędzając weekendowy poranek pod pierzyną. A tu proszę - nowy Yaris był ważniejszy niż zakupy, śniadanie z rodziną i odpoczynek po ciężkim tygodniu pracy.

Przyznać jednak muszę, że było warto. Nowy Yaris jest bardziej "męski", dojrzały i jeszcze bardziej "kosmiczny" niż poprzednik. Sportowa, agresywna sylwetka spodobało się wielu z odwiedzających w tych dniach toruński salon przy Marii Skłodowskiej-Curie 1-3.

- Naprawdę świetne auto. Jest w końcu taka dynamiczna i mniej "wypukła" niż poprzedniczka, a to mi się bardziej w niej podoba - ocenia pan Kazimierz, który już od kilku z lat chwali sobie jazdę Yarisem. - Moje autko nigdy mnie nie zawiodło. Chwalę sobie również tutejszą obsługę i to, że na dzisiejszą premierę dostałem od salonu osobiste zaproszenie. To bardzo miłe, dlatego moim kolejnym autem z pewnością będzie Toyota.

Patrząc na nowego Yarisa z przodu nie sposób oderwać wzroku od zderzaka i mocno zarysowanych reflektorów. Mi szczególnie spodobało się "dolne skrzydło" czerwonego "mieszczucha", które mocno przypomniało to stosowane w elektrycznym modelu bolidu F1 Toyota Panasonic Racing, wzorowanym przecież na prawdziwej wersji F1. Powiew świeżości i męskiego stylu widać było również po tytanowych, 16-calowych felgach aluminiowych i delikatnym spojlerze na górze bagażnika. Z tyłu Yaris już mniej kłuje w oczy, choć ostre linie widać niemal na każdym elemencie. Ja jednak zdecydowanie wolę patrzeć na jego "twarz".

Najbardziej "in plus" zyskało wnętrze nowego Yarisa. Choć auto jest niższe, w środku nie zmalało ani trochę. Wygodnie jest zarówno na tylnej kanapie (teraz bez możliwości jej przesuwania i regulowania), jak i przednich, mocniej wyprofilowanych fotelach. W środku znajdziemy też wiele ciekawych gadżetów, których brakowało  w poprzednim modelu.

- Ten dach jest naprawdę niesamowity, widać przez niego prawie całe niebo - z uśmiechem mówi pani Iwona, również sympatyczka i użytkowniczka miejskiej Toyoty poprzedniej generacji. - Dobrze, że Toyota postanowiła umieścić zegary w końcu przed oczami kierowcy, a nie z boku. Plus też za mniejszą liczbę szarych i smutnych plastików. Podoba mi się ten "Yarisek".

Oprócz szklanego dachu nowy Yaris oferuje system multimedialny Toyota Touch&GO, 2-strefową automatyczną klimatyzację czy nowoczesną, 7-biegową skrzynię automatyczną. Myślę, że każdy znajdzie teraz coś ciekawego dla siebie, a patrząc na zainteresowanie nowym modelem - sukces rynkowy wydaje się być murowany.

Mi na dokładną ocenę przyjdzie jeszcze poczekać. Podczas Dni Otwartych nie było możliwości wypróbowania Yarisa w ruchu miejskim i poza nim. Samochód testowy, wyposażony w automatyczną skrzynię CVT, pojawi się jednak już w poniedziałek. Pierwszeństwo mają klienci, którzy już podczas weekendu wyrazili chęć odbycia jazdy próbnej. Ja na swoją kolejkę cierpliwie poczekam, bo naprawdę warto.

Bolid F1 w cieniu Yarisa

Gwiazdą weekendu w toruńskim salonie Toyoty był z pewnością nowy Yaris. Jednak diler wspólnie z naszym portalem przygotował również coś ciekawego dla najmłodszych sympatyków Toyoty. Za plecami nowych modeli czekał specjalny tor wyścigowy z dwoma, zdalnie sterowanymi formułami 1 w barwach Toyota Panasonic Racing. W mini-zawodach z nagrodami udział wziąć mógł każdy, niezależnie od wieku i posiadanych uprawnień. Na starcie pojawiło się więc w sumie ponad 20-tu odważnych zawodników. Jednym z wyróżniających się "graczy" był Aleksander Piwiński, które cierpliwie i ze sportowym zacięciem przez dwa dni walczył na torze. Bardzo dobrze zaprezentowały się również panie. Jedna z nich, Adrianna Kozak, wykręciła drugi czas zawodów. Swoim opanowaniem i czystą jazdą zaimponował także młodziutki Jaś Harasiuk, który po pierwszym dniu zajmował trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Liderem po dwóch dniach zawodów został starszy brak Aleksandra Piwińskiego - Zachariasz, któremu wystarczyło kilka treningowych "kółek", aby później w biegu finałowym uzyskać czas 8:16 sekundy.

Poza klasyfikacją wystąpił także aktualny rajdowy mistrz Torunia modeli RC - Radosław Schenker. Kierowca z Głogowa, mimo sporego doświadczenia w sterowaniu modelami, takim bolidem jechał po raz pierwszy. Napęd tylko na tylną oś i dość mały promień skrętu również dla doświadczonego kierowcy były nie lada wyzwaniem. Trudny i ciasny tor to jednak codzienność "Rekina", stąd wystarczyło kilka okrążeń, aby później zaprezentować szybką i efektowną jazdę elektrycznym bolidem. Można więc było i szybko i skutecznie, bowiem czas 6:78 sekundy był naprawdę imponujący.

Młodzi kierowcy szybko złapali bakcyla i już zapowiedzieli rewanż. Najbliższa ku temu okazja będzie podczas targów motoryzacyjnych Moto-Tor 2011, gdzie na stoisku naszego portalu pojawi się ten sam tor wyścigowy. Szczegóły zawodów podamy już wkrótce.

Autor: Michał Jasiński

Galeria fot. Michał Jasiński Nowa Toyota Yaris może się podobać nie tylko kobietom. Jest nowoczesna, elegancka i dobrze skrojona. - 1Nowa Toyota Yaris może się podobać nie tylko kobietom. Jest nowoczesna, elegancka i dobrze skrojona. - 2Nowa Toyota Yaris może się podobać nie tylko kobietom. Jest nowoczesna, elegancka i dobrze skrojona. - 3Nowa Toyota Yaris może się podobać nie tylko kobietom. Jest nowoczesna, elegancka i dobrze skrojona. - 4Nowa Toyota Yaris może się podobać nie tylko kobietom. Jest nowoczesna, elegancka i dobrze skrojona. - 5Nowa Toyota Yaris może się podobać nie tylko kobietom. Jest nowoczesna, elegancka i dobrze skrojona. - 6Nowa Toyota Yaris może się podobać nie tylko kobietom. Jest nowoczesna, elegancka i dobrze skrojona. - 7Nowa Toyota Yaris może się podobać nie tylko kobietom. Jest nowoczesna, elegancka i dobrze skrojona. - 8Nowa Toyota Yaris może się podobać nie tylko kobietom. Jest nowoczesna, elegancka i dobrze skrojona. - 9Nowa Toyota Yaris może się podobać nie tylko kobietom. Jest nowoczesna, elegancka i dobrze skrojona. - 10Nowa Toyota Yaris może się podobać nie tylko kobietom. Jest nowoczesna, elegancka i dobrze skrojona. - 11Nowa Toyota Yaris może się podobać nie tylko kobietom. Jest nowoczesna, elegancka i dobrze skrojona. - 12Nowa Toyota Yaris może się podobać nie tylko kobietom. Jest nowoczesna, elegancka i dobrze skrojona. - 13Nowa Toyota Yaris może się podobać nie tylko kobietom. Jest nowoczesna, elegancka i dobrze skrojona. - 14Nowa Toyota Yaris może się podobać nie tylko kobietom. Jest nowoczesna, elegancka i dobrze skrojona. - 15Nowa Toyota Yaris może się podobać nie tylko kobietom. Jest nowoczesna, elegancka i dobrze skrojona. - 16Nowa Toyota Yaris może się podobać nie tylko kobietom. Jest nowoczesna, elegancka i dobrze skrojona. - 17Nowa Toyota Yaris może się podobać nie tylko kobietom. Jest nowoczesna, elegancka i dobrze skrojona. - 18Nowa Toyota Yaris może się podobać nie tylko kobietom. Jest nowoczesna, elegancka i dobrze skrojona. - 19Nowa Toyota Yaris może się podobać nie tylko kobietom. Jest nowoczesna, elegancka i dobrze skrojona. - 20Nowa Toyota Yaris może się podobać nie tylko kobietom. Jest nowoczesna, elegancka i dobrze skrojona. - 21Nowa Toyota Yaris może się podobać nie tylko kobietom. Jest nowoczesna, elegancka i dobrze skrojona. - 22Nowa Toyota Yaris może się podobać nie tylko kobietom. Jest nowoczesna, elegancka i dobrze skrojona. - 23Nowa Toyota Yaris może się podobać nie tylko kobietom. Jest nowoczesna, elegancka i dobrze skrojona. - 24

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
aktualnosci AKTUALNOŚCI TESTY UŻYWANE FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska