Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Swój udział w SEBAN Rally Cup zapowiedział Marcin Gagacki, tegoroczny rajdowy mistrz Polski w klasie N3.

Mistrzowie kraju sprawdzą się na Poligonie

Data publikacji: 2011-11-05

Niezwykle atrakcyjnie dla kibiców zapowiada się kolejna runda Samochodowych Mistrzostw Torunia "Mini-Max". W niedzielnych zawodach "SEBAN Rally Cup 2011" po raz kolejny wezmą udział również utytułowani rajdowcy.

Lokalizacja zawodów: Toruń, kujawsko-pomorskie

Coroczny cykl imprez organizowanych przez Automobilklub Toruński na Torze Rajdowym "Poligon", skierowany jest zarówno dla amatorów, jak i doświadczonych, licencjonowanych zawodników. Najbliższa, niedzielna runda popularnych "Mini-Maksów" będzie miała wyjątkowo silną obsadę. Do Torunia prawdopodobnie przyjadą mistrzowie i wicemistrzowie Polski w swoich klasach, dla których zawody na Podgórzu są doskonałą okazją do treningu przed słynnym grudniowym Rajdem Barbórka.

Swój udział w imprezie pn. "Seban Rally Cup 2011" już zapowiedział Marcin Gagacki. Bydgoszczanin startujący Hondą Civic to świeżo upieczony rajdowy mistrz Polski w klasie N3. Na betonowym torze przy ul. Andersa być może ponownie zagości również Ariel Piotrowski. Młody zawodnik z Włocławka to m.in. wicemistrz kraju w klasie R2B i drugi zawodnik Mistrzostw Strefy Europy Centralnej w grupie aut z napędem na przednią oś. Do rywalizacji staną też najprawdopodobniej zawodnicy spoza naszego regionu.

Solidną reprezentację mają wystawić również gospodarze, czyli Automobilklub Toruński. O zwycięstwo z pewnością powalczą dwaj kierowcy Mitsubishi Lancerów EVO IX. Przemysław Żabka wygrał obie wiosenne rundy cyklu. Ponadto, ma na swoim koncie m.in. dwa klasowe triumfy w zawodach Rajdowego Pucharu Polski. Były rallycrossowiec Mirosław Witkowski to z kolei obrońca tytułu Samochodowego Mistrza Torunia. Kibice mają nadzieję, że w niedzielę na Poligonie zobaczą również Jacka lub Huberta Ptaszków.

Poza gronem utytułowanych kierowców do rywalizacji o Puchar Prezydenta Torunia staje też spora rzesza amatorów.
- Nasze "Mini-Maksy" to jedna z niewielu imprez w Polsce, gdzie na stracie obok prawdziwych mistrzów stanąć mogą zupełni amatorzy - podkreśla Jan "Broda" Balcerak, dyrektor Samochodowych Mistrzostw Torunia.

Zobacz poprzednie edycje SEBAN Rally Cup

- "Seban Cup już za nami" - rok 2009
- "Z mistrzostw Polski na Poligon" - rok 2010

Organizatorzy zapewniają, że w "Seban Rally Cup 2011" nie powinno zabraknąć debiutantów. Do swojego pierwszego startu "cywilnym" Renaultem szykuje się m.in. pewna dziewiętnastoletnia torunianka.

Niewykluczone, że w niedzielę w fotelach pilotów zasiądą również niektórzy kibice. Kilka takich przejazdów ma odbyć się jeszcze przed oficjalnym otwarciem zawodów, które zaplanowano przed godz. 9.00. Zakończenie trzeciej tegorocznej rundy SMT "Mini-Max" powinno nastąpić około g. 15.

Wjazd na obiekt przy ulicy Andersa mieści się w rejonie skrzyżowania z ul. Drzymały.

Autor: Automobilklub Toruński

Galeria fot. Automobilklub Toruński Swój udział w SEBAN Rally Cup zapowiedział Marcin Gagacki, tegoroczny rajdowy mistrz Polski w klasie N3. - 1Swój udział w SEBAN Rally Cup zapowiedział Marcin Gagacki, tegoroczny rajdowy mistrz Polski w klasie N3. - 2

Komentarz do artykułu

oln napisał(a) dnia: 2011-11-06

Subaru ze zdjecia w naglowku jest do wziecia za przyzwoita kase. Ktos chetny? :) gg 1273825

Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
motosport AKTUALNOŚCI TESTY UŻYWANE FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska