JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Wystawa fotografii Michała Jasińskiego Auto Moto Kadry w Galerii Karczewski.

Terenówki, karty i driftowozy zaparkowały w... galerii

Data publikacji: 2011-01-28

Oficjalny wernisaż otworzył wystawę Auto Moto Kadry w toruńskiej Galerii Karczewski. Autorem prezentowanych zdjęć ze światka motosportu jest nasz redakcyjny kolega, Michał Jasiński.

W czwartkowy wieczór bynajmniej nie zabrakło wina, kobiet i... Nie, śpiew tym razem nie wchodził w rachubę, ale innych dowodów uznania dla organizatorów wystawy i autora fotografii było co niemiara.

Po godzinie 19. galeria zapełniła się zaproszonymi gośćmi. Na wernisażu pojawili się zarówno działacze klubów motorowych, szefowie zespołów sportowych, jak również zwykli pasjonaci motoryzacji i amatorzy fotografii. Nie zabrakło też dziennikarzy. Każdy mógł bliżej przyjrzeć się efektom prawie półtorarocznej, niekiedy wręcz katorżniczej pracy z aparatem fotoreportera JazdyMiejskiej. Jej owoce zrodziły się w piachu i błocie, w morderczym upale i na mrozie, w hałasie i niekiedy w chmurach dymu "utylizowanych" opon. Pasja tkwiąca we wnętrzu autora pomagała mu jednak wytrwać, gdy pojawiało się dokuczliwe zmęczenie, a nawet ból. Pasję tą docenili goście wernisażu.

- Dobre zdjęcia - ocenił w rozmowie z nami Krzysztof Jędrzejewski, przyglądając się kadrom uchwyconym w trakcie toruńskiej rundy Drift Open i ubiegłorocznej Majówki z BMW.
Fotografie w podobnym tonie oceniał też kuzyn szefa PUZ Drift Teamu, Wojciech Jędrzejewski, prezes toruńskiego Motosport Castrol Teamu. Zawodnicy tego klubu także znaleźli się na prezentowanych ujęciach.

Na zdjęciach zobaczyć można bogactwo regionalnych imprez motorowych. Migawka zatrzymała m.in. ulotne momenty z rywalizacji fanów terenowych aut w trakcie off-roadowych zmagań, walki w motocyklowym cross-country i supercrossie oraz niezapomniane wyłamania driftowozów w łukach toruńskiego toru przy ul. Bielańskiej. Nie zabrakło też ujęć kartingowców Karo BHZ Racing Teamu rywalizujących o krajowy prymat na torach w Radomiu i Zielonej Górze.

- Nie czuję się artystą i trochę nieswojo mi było w miejscu, gdzie swoje prace prezentują malarze, rzeźbiarze czy graficy dużo większego formatu - skromnie mówi autor zdjęć Michał Jasiński. - Cieszę się jednak z tej wystawy, bowiem jest ona dla mnie swoistym wyróżnieniem i okazją do pokazania torunianom, że mamy w naszym mieście również inne wspaniałe dyscypliny sportów motorowych, nie tylko żużel.

Pomysłodawcą i organizatorem wystawy jest Maciej Karczewski. Większość torunian pana Macieja kojarzy głównie z działalnością optometryczną. Nie wszyscy wiedzą, że prywatnie jest on pasjonatem sztuki i motosportu. Sam przed rokiem był inicjatorem pamiętnego happeningu, połączonego z niecodziennym rajdem terenowym "Tartaczna Rally 2010". Ceni też artystów, zarówno tych uznanych, jak i dopiero początkujących. Galerię Karczewski stworzył po to, by pomagać młodym twórcom.
- Mi też ktoś kiedyś pomógł - mówi Maciej Karczewski. - Dzięki naszej Galerii chcemy wspierać toruńskich artystów, dając im możliwość pokazania się i znalezienia nabywców na swoją twórczość.

Swoje wernisaże mieli tu malarze, rzeźbiarze, fotograficy oraz graficy z Torunia i okolic. Tematyka wystaw była bardzo szeroka: od malowniczych kadrów z Indii Romana Wojciechowskiego, po zaprojektowane w nadnaturalnych kształtach lizaki, żelki i cukierki Agaty Dworzak. Na ścianach Galerii znalazły się także pejzaże Ireneusza Kopacza oraz fotografie z cyklu "Było sobie Jakubskie Przedmieście" autorstwa Macieja Śmietańskiego i Piotra Rączki. Teraz w galerii pojawiły się fotografie ze światka motosportu.

Od dzisiaj tą niecodzienną wystawę będą mogli oglądać wszyscy chętni. Każdy, kto chciałby zobaczyć jak prezentują się kierowcy i ich sportowe maszyny na tychże obrazach, powinien odwiedzić Galerię Karczewski, mieszczącą się przy Rynku Nowomiejskim 25 w Toruniu.

Wystawa Auto Moto Kadry potrwa do końca marca. Galeria Karczewski czynna jest przy Rynku Nowomiejskim 25 we wszystkie dni powszednie w godz. 10-18.

Autor ma głos...

Michał Jasiński - redaktorTrema była wielka, jak przed pierwszą randką. Sam wernisaż tak ekscytujący jak spotkanie z tą najpiękniejszą. I choć od tygodnia przygotowywałem się na to wydarzenie, ćwiczyłem mowę wstępną - kompletnie nic z tego nie wyszło. Może więc teraz nadrobię tę wpadkę.

Z tego miejsca zawsze komuś się dziękuję. Ja również miałem przygotowaną listę osób, które przez cały rok mi pomagały i cierpliwie znosiły. Ta wystawa mogła się odbyć dzięki wspaniałym zawodnikom, którzy przez cały 2010 rok dostarczali niesmowitych wrażeń, emocji i pomysłów na dynamiczne kadry. Dziękuję Hubertowi Ptaszkowi, Michałowi Kasiborskiemu, Krzysztofowi Jędrzejewskiemu, Maxowi Grabowskiemu, Jackowi Ptaszkowi, Tomkowi i Łukaszowi Wysockim, uczestnikom Baja Gothica, off-roadowcom z "Tartaczna Rally" i wszystkim innym, których trudno zliczyć, a których z góry przepraszam, że nie wymieniłem z imienia i nazwiska. To również dzięki działaczom i organizatorm lokalnych klubów, ich ciężkiej pracy w pozyskiwaniu sponsorów, ustalaniu harmonogramów i regulaminów oraz wytyczaniu oesów, możemy wspólnie cieszyć się z tej formy promocji naszego ulubionego motosportu. Tej historii nie byłoby również bez wsparcia kolegi z redakcji, Tomka Niejadlika. Jego upór i wytrwałość dawały siłę do stania w piekielnym słońcu na kartingowym torze, czy biegania po piaszczystych górach na motocrossowych zawodach. Tomku, dzięki. Na szczęście udało mi się osobiście i na forum podziękować gospodarzowi wernisażu panu Maciejowi Karczewskiemu, za pomysł, realizację i wspaniałą uroczystość. Sprawcami tego całego zamieszania byli również Kasia i Radek, ale bez nich nic by nie było, co było. Dzięki wielkie. 

Przede wszystkim jednak chciałbym podziękować mojej żonie i dzieciom. Przez cały ten czas byłem gościem w domu, a każdy weekend spędzałem na torze. Oni cierpliwie czekali i nie zapomnieli o mnie. Dzieci nie mówią jeszcze do mnie "wujku", a to największe szczęście. Wiem, że tęsknili i było im ciężko. Ale mimo to dopingowali i rozumieli moją pracę. Dziękuję, jesteście wspaniali. 

Autor: Tomasz Niejadlik

Galeria fot. Tomasz Niejadlik Wystawa fotografii Michała Jasińskiego Auto Moto Kadry w Galerii Karczewski. - 1 Wystawa fotografii Michała Jasińskiego Auto Moto Kadry w Galerii Karczewski. - 2 Wystawa fotografii Michała Jasińskiego Auto Moto Kadry w Galerii Karczewski. - 3 Wystawa fotografii Michała Jasińskiego Auto Moto Kadry w Galerii Karczewski. - 4 Wystawa fotografii Michała Jasińskiego Auto Moto Kadry w Galerii Karczewski. - 5 Wystawa fotografii Michała Jasińskiego Auto Moto Kadry w Galerii Karczewski. - 6 Wystawa fotografii Michała Jasińskiego Auto Moto Kadry w Galerii Karczewski. - 7 Wystawa fotografii Michała Jasińskiego Auto Moto Kadry w Galerii Karczewski. - 8

Komentarz do artykułu

Szymon napisał(a) dnia: 2011-01-31

Wielkie Gratulacje :)

Autor napisał(a) dnia: 2011-01-30

Dzieki wszystkim za przybycie i tak ciepłe komentarze ;) Mysle, ze troche mnie przeceniacie :) ale wśród nas jest jeszcze wielu, którzy choc ciagle wiatr w oczy wieje, ida do przodu i bawią się w ten sport razem z nami. A to jest najważniejsze. Do zobaczenia wiec na kolejnych zawodach, i oby zawsze świeciło słonko :)

SAINZ napisał(a) dnia: 2011-01-29

WIELKIE GRATULACJE !!!

Za to że w dzisejszym świecie, kiedy sport motorowy podupada, a bawią sie nim tylko Ci "dobrze urodzeni", są tacy ludzie jak Ty, którym ciągle się chce, i mimo pewnie nie jednej chwili zwątpienia nadal idą do przodu bez wzgędu na to czy pada, kurzy czy mrozi!!!

Z rajdowym Pozdrowieniem

Kamila napisał(a) dnia: 2011-01-29

i nie pisz, że trema Cię zżarła i nie wyszła mowa powitalna, bo było fajnie! Oby więcej tego typu przedsięwzięć!!! :))

Kamila napisał(a) dnia: 2011-01-29

oooo, Michusz na tytułowej fotce się załapał :D

Nichał napisał(a) dnia: 2011-01-28

Michu. Gratuluję ! Naprawdę. Niebawem się wybiorę obejrzeć Twoje zdjęcia.
Pozdrawiam HyundaioHondziarz

SZUKAJ W SERWISIE!
OtoModel - ogłoszenia modeli RC, części Traxxas Arrma HPI i inne
aktualnosci AKTUALNOŚCI FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA