W opinii Arkadiusza Kocemby opony Federal stanowią silną konkurencję dla Toyo.

W poszukiwaniu przyczepności

Data publikacji: 2011-06-23

Arkadiusz Kocemba z Oponeo Motorsport testował na toruńskim torze MotoPark nowe opony Federal 595 RS-R. Wizyta w Toruniu była też okazją do treningu jazdy na szybkiej, asfaltowej nawierzchini.

Lokalizacja zawodów: Toruń, kujawsko-pomorskie

Do treningu zawodnika Oponeo Motorsport przyłączył się Krzysztof Mikołajczyk, który od niedawna stał się posiadaczem czerwonego Nissana Sunny GTI. Warto dodać, że poprzednim właścicielem "czerwonej strzały" był Maciej Erdmann, aktualny II wicemistrz regionu w Konkursowych Jazdach Samochodem.

Trening trwał niespełna cztery godziny w czasie których, zawodnicy przejechali prawie 50. kilometrów. Arkadiusz Kocemba, oprócz szlifowania techniki sportowej jazdy, testował również nowe opony Federal 595 RS-R. Po treningu zapytaliśmy go o wrażenia, szczególnie w porównaniu do opon Toyo, z którymi Arek miał już wcześniej styczność.

- Opony Federal 595 RS-R lubią wysokie ciśnienie, po rozgrzaniu oferują bardzo dużą przyczepność - ocenia bydgoski kierowca. -  Mają one charakter całkiem uniwersalny, gdyż na mokrej i na suchej nawierzchni zachowują się przyzwoicie. Jeśli nie ma głębokich kałuż, to wyhamowanie rozpędzonego auta nie stanowi dla nich przeszkody - podkreśla Arek.

- Z wad wyymieniłbym podatność na przegrzanie, a co za tym idzie - dość szybkie zużycie bieżnika, choć mniejsze niż w przypadku opon Toyo R1R. Niewątpliwie opony Federal stanowią poważną konkurencję dla gum Toyo - dodał Arkadiusz Kocemba, zawodnik Oponeo Motorsport.

Doświadczenie zebrane na treningu z pewnością zaprocentuje podczas kolejnych imprez z cyklu Konkursowej Jazdy Samochodem (KJS) oraz na innych zawodach. Niedzielny trening odbył się pod czujnym okiem doświadczonego kierowcy rajdowego, Marcina Gagackiego.

ZOBACZ FILM Z TRENINGU

Autor: Damian Nawrocki

Komentarz do artykułu

Paweł W. napisał(a) dnia: 2011-06-24

w subaraku tez mam 595 rs-r , ostatnią rundę w rallylandzie wygrala zaloga na takich oponach , mimo ze taiwanskie uwazam ze sa bardzo dobre szczegolnie w stosunku jakosc/cena

SZUKAJ W SERWISIE!
OtoModel - ogłoszenia modeli RC, części Traxxas Arrma HPI i inne
motosport AKTUALNOŚCI TESTY UŻYWANE FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska